Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ida Simons: Pošetilá družička

Próza - beletrie

Ida Simons: Pošetilá družička

Hodnocení: 1x
  • 5

Román Pošetilá družička, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v antverpské židovské komunitě, vyšel již v roce 1959. Jeho znovuobjevení v roce 2014 se však v Nizozemsku stalo literární senzací prvého řádu a v současné době se připravuje jeho vydání v další dvacítce zemí. „Je mnohem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pošetilá družička
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ida Simons: Pošetilá družička koupíte i tady

Specifikace Ida Simons: Pošetilá družička

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 150 Kč

Román Pošetilá družička, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v antverpské židovské komunitě, vyšel již v roce 1959. Jeho znovuobjevení v roce 2014 se však v Nizozemsku stalo literár ... a dál?

Produkt Ida Simons: Pošetilá družička

Ida Simons: Pošetilá družička - parametry

Název produktu: Ida Simons: Pošetilá družička
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 150 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 98 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Román Pošetilá družička, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v antverpské židovské komunitě, vyšel již v roce 1959. Jeho znovuobjevení v roce 2014 se však v Nizozemsku stalo literární senzací prvého řádu a v současné době se připravuje jeho vydání v další dvacítce zemí. „Je mnohem užitečnější vydolovat z méně příjemného zážitku humorný prvek, než se v něm snažit vystopovat nepřítomnou světlou stránku,“ dostalo se poučení hlavní hrdince tohoto příběhu, dvanáctileté židovské dívce Gittel. A řídila se jím i Ida Simonsová při psaní svého autobiograficky laděného románu: Gittel si sice na prahu světa dospělých nedělá mnoho iluzí, ale přesto srší humorem a (sebe)ironií. A tak ji nezdolají ani rozhárané rodinné poměry, jimiž je smýkána z Haagu do Antverp a zpátky, podle toho, s kým se její matka právě pohádá – zda s otcem, nebo se svou antverpskou rodinou. Ostrůvkem klidu je pro Gittel hra na klavír, zvlášť když jí rodina bankéře Mardella umožní cvičit na skvělém nástroji. A setkání s ním, jeho dcerou Lucií a andělsky půvabným příručím Gabrielem je také katalyzátorem jejího dospívání. Gittelin nesentimentální humor a vitalita v lecčems připomínají hrdiny Oty Pavla a přinášejí sílu i potěchu čtenářům všeho věku.

Úryvek Od malička jsem od taťky slýchala skoro denně, že své bližní vážně poškodil, protože si nezaložil pohřební ústav. Byl pevně přesvědčen, že jakmile by to udělal, obyvatelstvo naší planety by se skládalo výhradně z nesmrtelných jedinců. Taťka byl šlemil a věděl to o sobě; měl na to v zásobě víc trpkých vtípků. Ve všední den to příliš nevadilo, ale ve svátek stačila i taková prostá poznámka o pohřebním ústavu k rozpoutání prudké rozepře. O nedělích a o svátcích se rodiče rafali jako kočka a pes. Ač spolu jinak vycházeli celkem dobře, hádky se přesto množily, protože židé jsou postiženi dvojitou sadou svátků. A tak pro mě bylo veledůležité zavčas zjistit, na které dny naše svátky připadnou v nastávajícím roce. Jakmile jsem se naučila číst, hned v prosinci, sotva vyšel nový kalendář, jsem si je vyhledala. …


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.