Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ian Westwell: První světová válka den po dni

Knihy

Ian Westwell: První světová válka den po dni

Hodnocení: 1x
  • 4

V0087766 Propuknutí první světové války chápalo mnoho evropských vůdců jako možnost omezit ekonomickou a vojenskou moc jejich rivalů. Vlády i jejich národy věřily, že budou bojovat spravedlivou válku, o které se většinou domnívaly, že bude krátká. Avšak už do vánočních svátků roku 1914 tyto naděje zmizely, obzvláště ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
První světová válka den..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ian Westwell: První světová válka den po dni

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 400 Kč

Publikace chronologicky den po dni mapuje průběh 1. světové války od Sarajevského atentátu do uzavření příměří v listopadu 1918. Počet stran: 192, fotografie, plánky. Výborný stav. ... a dál?

Produkt Ian Westwell: První světová válka den po dni

Ian Westwell: První světová válka den po dni - parametry

Název produktu: Ian Westwell: První světová válka den po dni
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 400 Kč
Maximální cena: 400 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V0087766 Propuknutí první světové války chápalo mnoho evropských vůdců jako možnost omezit ekonomickou a vojenskou moc jejich rivalů. Vlády i jejich národy věřily, že budou bojovat spravedlivou válku, o které se většinou domnívaly, že bude krátká. Avšak už do vánočních svátků roku 1914 tyto naděje zmizely, obzvláště na západní frontě, kde se linie zákopů znepřátelených stran najednou nepřerušovaně táhly od pobřeží Severního moře až ke hranicím Švýcarska. Už v prvním roce války byly ztráty na lidských životech ohromující a během následujících čtyř roků měly ještě vzrůst. Odhady hovoří o tom, že do konce války v roce 1918 bylo zabito osm milionů mužů a dalších jedenadvacet jich utrpělo zranění. Příměří roku 1918 s sebou také přineslo konec staré Evropy. Válka způsobila pád tří starých a velkých říší: Rakouska-Uherska, Německa a Ruska. Naopak jako nová nejdůležitější mezinárodní síla se vynořily Spojené státy americké. A co bylo vůbec ze všeho nejhorší - mírové dohody, které uzavřely první světovou válku v sobě nesly zárodky další, ještě mnohem hroznější a ničivější války – druhé světové války. První světová válka. Den po dni. Je chronologickou historií tohoto konfliktu od prvních výstřelů v Sarajevu v červnu 1914 až do uzavření příměří v listopadu 1918. Jsou v ní popisovány události na všech bojištích, stejně jako boje ve vzduchu a na moři. Jsou zmiňovány i špionáž, události na domácích frontách, politické okolnosti a technické prostředky, jež měly podstatný vliv na průběh válečných událostí. Mimo to jsou součástí knihy i zvláštní kapitoly pojednávající o klíčových osobnostech války, nejdůležitějších zbraních, událostech a otázkách strategie a taktiky. Kniha obsahuje téměř 400 fotografií a map. Publikace chronologicky den po dni mapuje průběh 1. světové války od Sarajevského atentátu do uzavření příměří v listopadu 1918. Počet stran: 192, fotografie, plánky. Výborný stav.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.