MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Husitské století

Učebnice/Odborná literatura

Husitské století

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788074222771

Zajímá vás naše historie? Rádi byste se dozvěděli něco nového a užitečného? Pak zpozorněte, když je řeč o nauční knížce Husitské století! Kniha se zabývá vývojem proměnlivého pohledu na husitství a otevírá témata jako je například náboženský fanatismus. Kniha vyšla ve spolupráci s Centrem medievistických studií Filosofického ústavu AV ČR. Dopřejte své knihovničce tenhle vzácný kousek! více podrobností

Radost vám udělá:
  • 4.87634
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Husitské století
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Husitské století

Specifikace Husitské století

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 908 Kč

Pohled na husitství se často měnil. Po dlouhá desetiletí bylo jednostranně vyzdvihováno, po roce 1989 naopak v širším povědomí převážilo pojetí zdůrazňující kulturní škody a náboženský fanatismus. Intelektuální přínos husitských myslitelů, převratné změny ve společnosti a inovace v oblasti písemnictví či hudby jako by upadly v zapomnění. Odborné bádání přitom právě v posledních pětadvaceti letech přineslo nové poznatky a interpretace ukazující provázanost českých dějin 15. století s vývojem v soudobé Evropě, ale » ... a dál?

Produkt Husitské století

Husitské století - parametry

Název produktu: Husitské století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 908 Kč
Maximální cena: 1 519 Kč
Ušetríte až: 611 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Husitské století - Pavlína Cermanová; Robert Novotný; Pavel Soukup Pohled na husitství se často měnil. Po dlouhá desetiletí bylo jednostranně vyzdvihováno, po roce 1989 naopak v širším povědomí převážilo pojetí zdůrazňující kulturní škody a náboženský fanatismus. Intelektuální přínos husitských myslitelů, převratné změny ve společnosti a inovace v oblasti písemnictví či hudby jako by upadly v zapomnění. Odborné bádání přitom právě v posledních pětadvaceti letech přineslo nové poznatky a interpretace ukazující provázanost českých dějin 15. století s vývojem v soudobé Evropě, ale také unikátní impulzy, kterými se husitství vymyká své době. Kniha Husitské století shrnuje výsledky tohoto výzkumu a podává ve čtyřech oddílech vyvážený obraz této epochy, nezávislý na ideologických předsudcích. Mezi historický nástin revoluční doby a pokompaktátního období jsou vklíněny oddíly věnované sociálním dějinám a mocenské konstelaci v zemích České koruny i kulturnímu a duchovnímu vývoji. Kniha vychází ve spolupráci s Centrem medievistických studií Filosofického ústavu AV ČR. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Středověk od Lidové noviny naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!

(2010) Pavel Novák byl moravský zpěvák, skladatel, hudebník a spisovatel, který se stal známým v šedesátých letech minulého století. V šedesátých letech se podílel na prosazení rockového mužského pěveckého stylu. Měl zásluhu na uplatnění češtiny v populární hudbě (české texty převzatých skladeb). Tracklist: 1. Chodím 2. Jen já vím 3. Černej den 4. Georgia 5. Pihovatá dívka 6. Příběh 7. Věřím 8. Jaký jsem 9. Malinká 10. Pasák ovcí 11. Nesmíš mi lhát 12. Chci zapomenout 13. Než odkvete mák 14. Vyznání 15. Jak se máš, Hany 16. Odpovím ti la - la - la 17. Čím je to, lásko 18. Podivný spáč 19. Hádej, hádej 20. Vím, že jen sním 21. Jeden týden 22. Žofie 23. Nádherná láska


Přidat recenzi pro Husitské století

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.