MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Higashida Naoki: A proto skáču

Knihy

Higashida Naoki: A proto skáču

Hodnocení: 0x
  • 4
EAN: 9788074327117

Mladý spisovatel, básník a bloger z Japonska trpí tak silnou formou autismu, že nedokáže mluvit. Jeho vidění světa je však neuvěřitelně bohaté, citlivé a inteligentní. Dokázal to v bestselleru A proto skáču, který ve svých třinácti „sepsal“ za zcela mimořádných okolností. Metodou ukazování znaků na papírové matrici ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.77958
skladem

Jaké má kniha
A proto skáču
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Higashida Naoki: A proto skáču

Specifikace Higashida Naoki: A proto skáču

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 205 Kč

Kniha – autor Naoki Higashida, 170 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Mladý spisovatel, básník a bloger z Japonska trpí tak silnou formou autismu, že nedokáže mluvit. Jeho vidění světa je však neuvěřitelně bohaté, citlivé a inteligentní. Dokázal to v bestselleru A proto skáču, který ve svých třinácti „sepsal“ za zcela mimořádných okolností. Metodou ukazování znaků na papírové matrici odpověděl na osmapadesát otázek, jež mu ostatní často kladou: Proč nemůžeš být chvíli v klidu? Proč se učíš nazpaměť jízdní » ... a dál?

Produkt Higashida Naoki: A proto skáču

Higashida Naoki: A proto skáču - parametry

Název produktu: Higashida Naoki: A proto skáču
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 205 Kč
Maximální cena: 233 Kč
Ušetríte až: 28 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mladý spisovatel, básník a bloger z Japonska trpí tak silnou formou autismu, že nedokáže mluvit. Jeho vidění světa je však neuvěřitelně bohaté, citlivé a inteligentní. Dokázal to v bestselleru A proto skáču, který ve svých třinácti „sepsal“ za zcela mimořádných okolností. Metodou ukazování znaků na papírové matrici odpověděl na osmapadesát otázek, jež mu ostatní často kladou: Proč nemůžeš být chvíli v klidu? Proč se učíš nazpaměť jízdní řády? Co je nejhorší, když má člověk autismus? Unikátní knihu v Japonsku objevil britský spisovatel David Mitchell, sám otec autistického syna, společně s manželkou ji přeložil do angličtiny a Higašidu a jeho niterné svědectví proslavil po celém západním světě. „Představte si, že se nacházíte v místnosti s dvaceti radiopřijímači. Všechny hrají a naplno se z nich linou hlasy a hudba. Nejde je vypnout ani ztlumit a místnost nemá okna ani dveře, takže jedinou úlevu vám přinese až naprosté vyčerpání,“ přibližuje v sugestivní předmluvě Mitchell pocity lidí s autismem. Ohlasy z médií: "Ani při takto choulostivých tématech však z Higašidova textu nejde vycítit sebelítost. Tou totiž, jak člověk po přečtení knihy zjistí, autisté netrpí. Je tomu právě naopak. Ale po čem opravdu touží, je pochopení ze strany společnosti. A to je právě jedno z poselství knihy – apel na společnost." - Monika Zavřelová, iDnes.cz A proto skáču - Naoki Higashida od authora Naoki Higashida a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Naoki Higašida je třináctiletý chlapec z Japonska, který je postižený Aspergerovým syndromem - poruchou autistického spektra, která se nepojí s mentálním postižením. Jeho stav je natolik vážný, že není schopen mluvit, ale přitom je velmi inteligentní, vnímavý a společenský. Se svou matkou vytvořili zvláštní formu komunikace, při které chlapec odpovídá na otázky pomocí tabulky se znaky, na které ukazuje. Vznikl tak unikátní rozhovor, ve kterém Naoki Higašida vypráví o svém podivném světě. Vysvětluje proč mluví tak zvláštně, proč se pohybuje neohrabaně, proč se snadno ztrácí nebo co je nejhorší na tom, když má člověk autismus. Kniha obsahuje odpovědi na celkem 58 otázek a odhaluje některá tajemství tohoto neléčitelného postižení. A hlavně ukazuje, jakým způsobem autisté myslí, cítí a co potřebují. Díky tomuto poselství pomáhá rodičům a sourozencům autistických dětí porozumnět jejich chování a vyjadřování. Knihu do češtiny přeložila Anna Křivánková, které se věrně podařilo zprostředkovat pohled do světa autismu. Naoki Higašida je japonský spisovatel, básník a blogger, který má na svém kontě již dvě desítky knih. Dílo A proto skáču "napsal" ve svých třinácti letech.


Přidat recenzi pro Higashida Naoki: A proto skáču

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2020 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.