Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Heinz Guderian: Vzpomínky generála

Knihy osobnosti a fakta

Heinz Guderian: Vzpomínky generála

Hodnocení: 2x
  • 4

Guderian - Vzpomínky generála - Heinz G Guderian. Moc se s tím nepárat a zabrat! Tuto zásadu generál Guderian neustále opakoval svým tankistům, důstojníkům a na konci své impozantní kariéry také nejvyšším velitelům své armády. Tato myšlenka prostupuje rovněž jeho knihou a dokáže čtenáře strhnout, přestože „Rychlý ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89382
skladem

Jaké má kniha
Vzpomínky generála
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Heinz Guderian: Vzpomínky generála koupíte i tady

Specifikace Heinz Guderian: Vzpomínky generála

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 293 Kč

Guderianovy vzpomínky poskytují dramatický popis sil, jež spolu s luftwaffe tvořily hlavní potenciál bleskové války. Podává také portrét vedoucích osobností Třetí říše, které změnily počáteční vítězství v dlouhou, zničující porážku. ... a dál?

Produkt Heinz Guderian: Vzpomínky generála

Heinz Guderian: Vzpomínky generála - parametry

Název produktu: Heinz Guderian: Vzpomínky generála
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 293 Kč
Maximální cena: 448 Kč
Ušetríte až: 155 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Guderian - Vzpomínky generála - Heinz G Guderian. Moc se s tím nepárat a zabrat! Tuto zásadu generál Guderian neustále opakoval svým tankistům, důstojníkům a na konci své impozantní kariéry také nejvyšším velitelům své armády. Tato myšlenka prostupuje rovněž jeho knihou a dokáže čtenáře strhnout, přestože „Rychlý Heinz“ se úmyslně zřekl senzačních popisů a honby za efekty. O to silněji dramatická líčení v jeho knize působí. Skutečnosti, že nepohodlný taktik byl během války třikrát odvolán z funkce, porozumí každý čtenář jeho vzpomínek. Muž, jenž se spoléhal na svou hlavu a neměl v oblibě byrokratické průtahy, se vyznačoval železnou vůlí a smělou rázností, ale vždy si ponechával pootevřená zadní vrátka. Vedle generála Rommela je zřejmě nejznámějším velitelem tankových vojsk z doby 2. světové války. Tvůrce německých obrněných jednotek nebyl prvním člověkem, který si uvědomil možnosti a taktické schopnosti těchto rychlých pohyblivých zbraní. Byl však jediný, kdo důsledně a úspěšně tyto možnosti prosadil v praxi. Jeho poznatky se už dávno zařadily mezi všeobecně uznávané poučky vojenské vědy a jsou známé v armádách celého světa. Heinz Guderian - člověk, který neuvažoval jako byrokrat, muž se silnou vůlí a smělým odhodláním. Tyto vlastnosti z něj učinily vedle Rommela patrně nejznámějšího velitele tankových vojsk 2. světové války. „Vzpomínky vojáka“ poskytují nezkreslený a dramatický popis vývoje a válečného nasazení obrněných sil, jež spolu s Luftwaffe tvořily hlavní potenciál bleskové války. Podává také nepodbízivý portrét vedoucích osobností Třetí říše, které změnily počáteční vítězství v dlouhou, zničující porážku. Poznámka nakladatele: Guderianovy vzpomínky jsou knihou, v jejíchž myšlenkách a názorech se odráží doba a okolnosti vzniku - byla napsána generálem Třetí říše po druhé světové válce. V zájmu zachování historické autentičnosti vydavatel necenzuroval jeho názory, které se neslučují se současným pojetím demokratické společnosti, ale samozřejmě se od takových postojů distancuje. Guderian - Vzpomínky generála - Heinz G Guderian od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Heinz Guderian, Guderian Vzpomínky generála je autobiografická kniha německého vojenského teoretika a generála

tankových vojsk Wehrmachtu za 2. světové války. Pro svůj vysoce

agresivní a přitom účinný styl vedení jednotek byl přezdíván „rychlý

Heinz“. Heinz

Guderian měl od útlého dětství jasně danou

životní cestu. Dítě pruského důstojníka ze silně vlastenecké rodiny

nemělo na výběr. Ve dvanácti letech vstoupil do kadetky a osm let

později byl přidělen ke 100. praporu hannoverských myslivců, kterému

velel jeho otec. Dráha profesionálního vojáka ho nemůže minout. Předmětem jeho zájmu byly tanky. S tvrdošíjným úsilím se pokouší své

myšlenky prosadit, ale teprve když je Hitler svědkem impozantního vojenského cvičení, dává Guderianovi volnou ruku k

vytvoření prvního německého tankového praporu. S vůdcovou podporou

buduj


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.