Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Hans Küng Krédo

Knihy naučná literatura

Hans Küng Krédo

Hodnocení: 1x
  • 3.5

V šesti jasně rozčleněných kapitolách ukazuje významný současný teolog, jak lze i dnes rozumět dvanácti článkům starobylého křesťanského vyznání víry. Název 'Symbolum Apostolorum' a vyprávění o jeho apoštolském původu se v křesťanských obcích objevují až kolem roku 4, byly však inspirovány apoštolským poselstvím. A ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Hans Küng Krédo

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 197 Kč

V šesti jasně rozčleněných kapitolách ukazuje významný současný teolog, jak lze i dnes rozumět dvanácti článkům starobylého křesťanského vyznání víry. Název „Symbolum Apostolorum“ a vyprávění o jeho a ... a dál?

Produkt Hans Küng Krédo

Hans Küng Krédo - parametry

Název produktu: Hans Küng Krédo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 214 Kč
Ušetríte až: 17 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

V šesti jasně rozčleněných kapitolách ukazuje významný současný teolog, jak lze i dnes rozumět dvanácti článkům starobylého křesťanského vyznání víry. Název 'Symbolum Apostolorum' a vyprávění o jeho apoštolském původu se v křesťanských obcích objevují až kolem roku 4, byly však inspirovány apoštolským poselstvím. A dodnes se toto vyznání udrželo v katolické církvi i v církvích reformačních jako jednoduché, narativní shrnutí křesťanské víry. Z tohoto hlediska má též ekumenicky důležitou funkci. Ovšem tak, jako je tomu u každého textu, od jehož vzniku nás dělí řada staletí a který se tedy utvářel ve zcela jiném kulturně historickém kontextu, je zapotřebí jeho pojmy a výpovědi pro naši dobu nově vysvětlit a přeložit. Jak dnes např. přijímat výrazy jako všemohoucí Bůh, Tvůrce nebe i země, synovství boží, narození z Panny Marie, sestoupení do pekel, zmrtvýchvstání či nanebevstoupení? Jejich objasnění zde není ani osobní, ani svévolné. Je to výklad, který se zakládá na Písmu a chce posloužit k tomu, aby člověk i na prahu 21. století byl schopen říci: 'Credo, věřím. Mohu říci ,ano' k jistě různě závažným článkům Apoštolského vyznání víry jakožto základní orientaci pro svůj vlastní život.' (Apoštolské vyznání víry dnes?) Autor : Hans Küng, Druh sortimentu : Kniha, Krédo, Jazyk : Čeština, Počet stran : 190 Autor knihy Hans Küng, Vydavatelstvo Vyšehrad,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.