Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Hana Matějovská-Kubešová: Akutní stavy v geriatrii

Knihy

Hana Matějovská-Kubešová: Akutní stavy v geriatrii

Hodnocení: 1x
  • 4

Akutní stavy v geriatrii jsou odbornou příručkou pro lékaře i nelékařský zdravotnický personál aktivně vykonávající geriatrickou medicínu, postgraduální učebnicí, ale také publikací, která zdůrazňuje význam adekvátního řešení akutních situací u seniorů s ohledem na jejich další prognózu ve smyslu zachování ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Akutní stavy v geriatrii
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Hana Matějovská-Kubešová: Akutní stavy v geriatrii koupíte i tady

Specifikace Hana Matějovská-Kubešová: Akutní stavy v geriatrii

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 320 Kč

Akutní stavy v geriatrii jsou odbornou příručkou pro lékaře i nelékařský zdravotnický personál aktivně vykonávající geriatrickou medicínu, postgraduální učebnicí, ale také publikací, která zdůrazňu ... a dál?

Produkt Hana Matějovská-Kubešová: Akutní stavy v geriatrii

Hana Matějovská-Kubešová: Akutní stavy v geriatrii - parametry

Název produktu: Hana Matějovská-Kubešová: Akutní stavy v geriatrii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 320 Kč
Maximální cena: 513 Kč
Ušetríte až: 193 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Akutní stavy v geriatrii jsou odbornou příručkou pro lékaře i nelékařský zdravotnický personál aktivně vykonávající geriatrickou medicínu, postgraduální učebnicí, ale také publikací, která zdůrazňuje význam adekvátního řešení akutních situací u seniorů s ohledem na jejich další prognózu ve smyslu zachování soběstačnosti a schopnosti vrátit se do vlastního prostředí a za důstojných podmínek tam i setrvat.Na celkem 232 stranách je v 18 kapitolách s bohatou obrazovou dokumentací podán přehled o specifických rysech jednotlivých akutních stavů: neodkladné resuscitace, šokových stavů, kardiologických, respiračních a hematologických komplikací, dále kritických stavů gastroenterologických, metabolických a endokrinních. Podrobně je popsáno, jak se tyto stavy u seniorů řeší. Náležitá pozornost je věnována i gerontoanesteziologii a gerontotraumatologii, ale také široké problematice akutních neurologicko-psychiatrických příhod ve starším věku. Nechybějí ani témata nepříliš často zdůrazňovaná, jako jsou intoxikace, postižení z poruch termoregulace a akutní onkologické komplikace u starších nemocných.OBSAH:1. Geriatrická akutní medicína (Hana Matějovská Kubešová)2. Specifické rysy neodkladné resuscitace ve vyšším věku (Hana Matějovská Kubešová)3. Přístup k starším nemocným v šokovém stavu (Hana Matějovská Kubešová)3.1. Definice3.2. Etiologie3.3. Patogeneze šokových stavů3.4. Obecná opatření u staršího nemocného v šokovém stavu3.5. Terapie šokových stavů3.6. Multiorgánové dysfunkce, multiorgánové selhání3.7. Specifika jednotlivých typů šoku4. Monitorování respiračního a kardiovaskulárního systému (Vlasta Polcarová, Hana Matějovská Kubešová)4.1. Monitorování respiračního systému4.2. Monitorování kardiovaskulárního systému5. Anesteziologická problematika v geriatrii (Dagmar Seidlová, Helena Ondrášková, Roman Gál, Pavel Ševčík, Hana Matějovská Kubešová)5.1. Fyziologické změny ve stáří zásadně ovlivňující anestezii5.2. Předoperační příprava staršího nemocného5.3. Vedení anestezie ve vyšším věku5.4. Pooperační péče6. Nozokomiální nákazy u starších nemocných (Hana Matějovská Kubešová)6.1. Základní epidemiologické údaje6.2. Infekce močového ústrojí6.3. Nozokomiální pneumonie6.4. Ranné infekce6.5. Infekce spojené s vaskulárními přístupy a monitorovacími technikami6.6. Nejzávažnější původci nozokomiálních infekcí u seniorů7. Pneumologické akutní stavy u starších nemocných (Vlasta Polcarová)7.1. Syndrom dechové tísně dospělých7.2. Asthma bronchiale7.3. Chronická obstrukční plicní nemoc - akutní exacerbace7.4. Pneumotorax7.5. Aspirace7.6. Umělá plicní ventilace8. Kardiologické akutní stavy u starších nemocných (Vlasta Polcarová)8.1. Akutní koronární syndrom8.2. Akutní levostranné srdeční selhání, kardiální plicní edém8.3. Nekardiální plicní edém8.4. Kardiogenní šok8.5. Arytmie8.6. Plicní embolie8.7. Hypertenzní krize8.8. Ruptura aneuryzmatu aorty8.9. Disekující aneuryzma vzestupné aorty9. Hematologické komplikace u starších nemocných (Hana Matějovská Kubešová)9.1. Akutní


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.