Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Guy Corneau: Chybějící otec, chybující syn

Knihy naučná literatura

Guy Corneau: Chybějící otec, chybující syn

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak absence otce ovlivňuje utváření mužské identity Autor úspěšné knihy Anatomie lásky Guy Corneau pojednává v tomto titulu o morálním zranění, jímž trpí někteří muži, kterým scházel kvalitní kontakt s otcem. Fyzická absence otce se u nich projevuje po stránce afektivní a psychické a vyvolává určité nedostatky při ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Chybějící otec, chybují..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Guy Corneau: Chybějící otec, chybující syn koupíte i tady

Specifikace Guy Corneau: Chybějící otec, chybující syn

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 220 Kč

Jak absence otce ovlivňuje utváření mužské identity Autor úspěšné knihy Anatomie lásky Guy Corneau pojednává v tomto titulu o morálním zranění, jímž trpí někteří muži, kterým scházel kvalitní kontakt ... a dál?

Produkt Guy Corneau: Chybějící otec, chybující syn

Guy Corneau: Chybějící otec, chybující syn - parametry

Název produktu: Guy Corneau: Chybějící otec, chybující syn
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 220 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 64 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak absence otce ovlivňuje utváření mužské identity Autor úspěšné knihy Anatomie lásky Guy Corneau pojednává v tomto titulu o morálním zranění, jímž trpí někteří muži, kterým scházel kvalitní kontakt s otcem. Fyzická absence otce se u nich projevuje po stránce afektivní a psychické a vyvolává určité nedostatky při utváření mužské identity ještě i v době, když tito synové dospěli, případně se sami stali otci. Autor vychází z vlastního života (zejména ze vztahu s vlastním otcem, resp. bez něj), z portrétů různých mužů a jejich příběhů a z příkladů z vlastní terapeutické praxe. Seznamuje čtenáře s tím, jak se tito muži jeví navenek, a jací doopravdy jsou uvnitř. Ukazuje důsledky, jež se projevily u synů, kteří vyrostli bez otce nebo jakoby bez otce. Ve své knize nabízí možnosti k lepšímu vzájemnému pochopení a souznění mezi mužem a ženou, rodiči a dětmi. V závěrečných kapitolách ukazuje, jak najít východiska a zbavovat se důsledků. Kniha Chybějící otec, chybující syn se stala po vydání bestsellerem, vychází v doplňovaných a revidovaných vydáních ve frankofonních zemích opakovaně a byla přeložena do desítky jazyků. Guy Corneau je kanadský psycholog, psychoterapeut, autor úspěšné knihy Anatomie lásky (Portál, 2000). V Kanadě i ve Francii vydal ještě několik úspěšných knižních titulů, pořádá přednášky, účastní se konferencí, vystupuje ve sdělovacích prostředcích. Kniha pojednává o morálním zranění, jímž trpí někteří muži, kterým scházel kvalitní kontakt s otcem. Autor rozvíjí úvahy nad otázkami, proč mají dnešní muži strach z intimity, proč potlačují svou agresivitu, proč mají pocit, že si musí hrát na hrdiny, věčné adolescenty, svůdce či hodné hochy, proč je tak těžké stát se mužem ve společnosti, která už nepraktikuje žádné přechodové rituály.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.