Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Gustav Meyrink: Nevědět nic, moci vše!

Próza - beletrie

Gustav Meyrink: Nevědět nic, moci vše!

Hodnocení: 1x
  • 4

Významný německý spisovatel Gustav Meyrink je jednou z nejpozoruhodnějších osobností minulého století nejen na literárním poli, ale především v oblasti teoretické i praktické esoteriky. Jen z části právem bývá přiřazován k průkopníkům fantastické literatury, protože jeho zasvěcovací povídky a romány jsou něčím víc ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89399
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Gustav Meyrink: Nevědět nic, moci vše! koupíte i tady

Specifikace Gustav Meyrink: Nevědět nic, moci vše!

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 274 Kč

Povídky, pojednání, korespondence. Kniha obsahuje výbor Meyrinkových článků, textů z pozůstalosti a neznámou korespondenci s pražským nakladatelem Neubertem. ... a dál?

Produkt Gustav Meyrink: Nevědět nic, moci vše!

Gustav Meyrink: Nevědět nic, moci vše! - parametry

Název produktu: Gustav Meyrink: Nevědět nic, moci vše!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 274 Kč
Maximální cena: 364 Kč
Ušetríte až: 90 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Významný německý spisovatel Gustav Meyrink je jednou z nejpozoruhodnějších osobností minulého století nejen na literárním poli, ale především v oblasti teoretické i praktické esoteriky. Jen z části právem bývá přiřazován k průkopníkům fantastické literatury, protože jeho zasvěcovací povídky a romány jsou něčím víc než fantaziemi, jsou hlubokým vhledem průzkumníka za hmotné i jemnější obaly skrytého Já, a strhující výpovědí o dobrodružstvích duše a ducha. Sám o svých dílech říká, že jsou sugescí-magií, vizemi, podnícenými duchovním dechem, probouzejícím vnitřního člověka, jemuž nic není utajeno. Hnán neuhasitelnou touhou po nadsmyslnu, Meyrink se podrobuje každodenním magickým a jógickým cvičením, postupně v sobě kumuluje neobyčejnou sílu obraznosti, takže v konečné fázi se stává, tak jako jiní, jemu podobní (W. Blake, E. A. Poe, atd.), zapisovatelem svých bdělých vizí. Jeho život je jako nejpoutavější román. Odkrývá podvodníky a hochštaplery v řadách guruů a mahatmů, je nedůvěřivý vůči všemu, co sám na sobě a v sobě nevyzkoušel a sotvaže odkryje nějaký podvod, okamžitě jej podrobí zdrcující kritice. Zasvěcovací povídky a romány jsou jeho duchovním životopisem. Meyrink miloval starou Prahu a bez přehánění lze říci, že všechno, co bylo pro jeho život nejdůležitější, je svázáno s Prahou, s městem, jež považoval za nejužší práh mezi tímto a oním světem, mezi touto stranou skutečnosti a onou odvrácenou, většině lidí neznámou. Pro tento druhý svazekfootnoteprvní svazek nese název: Bdělost - toť vše, kód TF16 (pozn. red.) vybral jeho pořadatel D. Ž. Bor z Meyrinkovy tvorby několik zasvěcovacích povídek a pojednání, publikovaných ještě za spisovatelova života a těch, které se našly v jeho literární pozůstalosti; velikým kladem výboru je zařazení kompletní Meyrinkovy korespondence s pražským přítelem, nakladatelem a vydavatelem Oldřichem Neubertem, která doposud -- vyjma dvou dopisů -- nebyla ještě nikdy publikována. Dopisy odhalují Meyrinkův vnitřní život bílého mága, ale i ten vnější, zmítaný velkými finančními problémy a tragickými událostmi v rodině. Vydavatel : TRIGON Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-86159-44-2 Nevědět nic, moci vše! – Cesta Gustava Meyrinka k nadsmyslnu - Gustav Meyrink. Povídky, pojednání, korespondence. Antologie Meyrinkova díla, jež dosud nebylo českému čtenáři zpřístupněno, vhodně doplňuje Borovu knihu o Meyrinkovi Bdělost, toť vše. Kniha obsahuje výbor Meyrinkových článků, textů z pozůstalosti a neznámou korespondenci s pražským nakladatelem Neubertem. Nejenže většina textů vychází česky poprvé, ale Meyrinkova korespondence s Neubertem nebyla dosud vůbec, ani v zahraničí, zveřejněna. Kniha přináší také množství dosud nepublikovaných fotografií. Nevědět nic, moci vše! – Cesta Gustava Meyrinka k nadsmyslnu - Gustav Meyrink od nakladatelství Trigon v kategorii Osobnosti | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.