Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Georges Minois: Traktát o třech podvodnících

Próza - beletrie

Georges Minois: Traktát o třech podvodnících

Hodnocení: 1x
  • 4

Traktát O třech podvodnících - Příběh kacířské knihy, která neexistovala - Georges Minois. Už od 13. století, v době, kdy se naplno rozpoutal konflikt mezi papežem a císařem, se mluví o existenci kacířského spisu, který odsuzuje Mojžíše, Ježíše a Mohameda jako tři podvodníky a manipulátory, kteří používali falešné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Traktát o třech podvodn..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Georges Minois: Traktát o třech podvodnících koupíte i tady

Specifikace Georges Minois: Traktát o třech podvodnících

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 194 Kč

Už od 13. století, v době, kdy se naplno rozpoutal konflikt mezi papežem a císařem, se mluví o existenci kacířského spisu, který odsuzuje Mojžíše, Ježíše a Mohameda jako tři podvodníky a manipulátory, ... a dál?

Produkt Georges Minois: Traktát o třech podvodnících

Georges Minois: Traktát o třech podvodnících - parametry

Název produktu: Georges Minois: Traktát o třech podvodnících
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 105 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Traktát O třech podvodnících - Příběh kacířské knihy, která neexistovala - Georges Minois. Už od 13. století, v době, kdy se naplno rozpoutal konflikt mezi papežem a císařem, se mluví o existenci kacířského spisu, který odsuzuje Mojžíše, Ježíše a Mohameda jako tři podvodníky a manipulátory, kteří používali falešné zázraky a strach z božího hněvu, aby upevnili svou moc. Papež Řehoř IX. obviňuje z autorství spisu císaře Fridricha II. Hohenstaufena, známého pro své volnomyšlenkářsví, a v průběhu dalších pěti set let jsou obviněnými různé významné osobnosti, jako například Tomasso Campanela. Nikdo knihu nečetl a každý si ji představoval po svém. Tento mytický traktát, z něhož existoval pouze titul, nakonec skutečně spatří světlo na počátku 18. století. V roce 1719 je nalezen text, jehož autor zůstává neznámý, ačkoli by snad mohlo jít o některého ze Spinozových žáků, neboť se v zásadě jedná o zjednodušené Spinozovy myšlenky. Georges Minois se na pozadí příběhu kacířské knihy, jejíž sám název měl takový vliv, že ač byla pět století pouze mýtem, nakonec musela být skutečně sepsána, zabývá dějinami ateismu v Evropě. Prokazuje, že ateistické myšlení není výdobytkem moderního věku a že se tyto myšlenky objevovaly už ve starém Řecku a Římě. Traktát O třech podvodnících - Příběh kacířské knihy, která neexistovala - Georges Minois od nakladatelství Volvox Globator v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.