Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Galén Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linharto...

Knihy naučná literatura

Galén Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linharto...

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linhartová, editor. Jan Bělehrádek (1896-1980), český lékař, biolog, profesor Univerzity Karlovy, děkan Lékařské fakulty UK, byl jednou z významných osobností české biologie a českého politického a společenského dění právě uplynulého století. Z poutavého ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8104
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Galén Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linharto...

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 300 Kč

Publikace: Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linhartová, editor. Jan Bělehrádek (1896-1980), český lékař, biolog, profesor Univerzity Karlovy, děkan Lékařské fakulty UK, byl jednou z významných osobností české biologie a českého politického a společenského dění právě uplynulého století. Z poutavého vyprávění Bělehrádkova mladšího syna, ze vzpomínek jeho někdejších žáků, dnes známých vědeckých osobností, je poskládána mozaika životního příběhu tohoto vzácného člověka, který celý svůj život » ... a dál?

Produkt Galén Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linharto...

Galén Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linharto... - parametry

Název produktu: Galén Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linharto...
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 300 Kč
Maximální cena: 300 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linhartová, editor. Jan Bělehrádek (1896-1980), český lékař, biolog, profesor Univerzity Karlovy, děkan Lékařské fakulty UK, byl jednou z významných osobností české biologie a českého politického a společenského dění právě uplynulého století. Z poutavého vyprávění Bělehrádkova mladšího syna, ze vzpomínek jeho někdejších žáků, dnes známých vědeckých osobností, je poskládána mozaika životního příběhu tohoto vzácného člověka, který celý svůj život zasvětil vědeckému bádání. Široký záběr informací sahá až k rodovým kořenům Bělehrádků, zahrnuje léta dětství, dospívání i studia, profesní úspěchy, válečnou dobu, poznamenanou zatčením a vězněním v Terezíně, období poválečné, vrcholící únorem roku 1948, odchod do exilu a pokračování vědecké práce v novém domově v Anglii.Kniha je vybavena řadou dobových fotografií, dnes již unikátních, obsahuje též slavnostní úvodní projev ke studentům při zahájení školního roku 1930/1931, kompletní bibliografii Bělehrádkových prací zahrnující léta 1920-1967 a bibliografii děl o Janu Bělehrádkovi.V závěrečné kapitole profesoru Bělehrádkovi vzdávají hold jeho žáci - Augustin Svoboda, Oldřich Nečas, Jan Šmarda, Dušan Soudek, Ctirad John, Pavel Jerie a Jiří Pravda - kteří si ho uchovali v paměti jako excelentního učitele, jenž jim otvíral cestu k poznání a ovlivnil je v jejich dalším konání. Publikace: Jan Bělehrádek a jeho cesta ke svobodě ducha - Věra Linhartová, editor.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.