Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Fyzika pro gymnázia - Molekulová fyzika a termika

Učebnice/Odborná literatura

Fyzika pro gymnázia - Molekulová fyzika a termika

Hodnocení: 1x
  • 4

Další z řady učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice jsou zpracovány podle tematických celků. Lze je využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Fyzika pro gymnázia - M..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Fyzika pro gymnázia - Molekulová fyzika a termika koupíte i tady

Specifikace Fyzika pro gymnázia - Molekulová fyzika a termika

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 78 Kč

Učebnice, zpracované podle tematických celků, lze využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle p ... a dál?

Produkt Fyzika pro gymnázia - Molekulová fyzika a termika

Fyzika pro gymnázia - Molekulová fyzika a termika - parametry

Název produktu: Fyzika pro gymnázia - Molekulová fyzika a termika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 78 Kč
Maximální cena: 220 Kč
Ušetríte až: 142 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Další z řady učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice jsou zpracovány podle tematických celků. Lze je využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací.

Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených.

Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách.

OBSAH:

Úvod 1 Základní pojmy 2 Zobrazování optickými soustavami 3 Vlnová optika 4 Elektromagnetické záření a jeho energie Teoretická cvičení Laboratorní cvičení Výsledky úloh Rejstřík Dějiny optiky

Recenze učebnice:

Učebnice Optika navazuje v řadě tematických učebnic na učebnici Elektřina a magnetismus, která končí učivem o elektromagnetickém vlnění oboru rádiových vln. Logickým pokračováním tohoto učiva je výklad vlastností elektromagnetických vln kratších vlnových délek, k nimž vedle světla patří také infračervené a ultrafialové záření i záření rentgenové. Optika patří k nejstarším oborům fyziky a má dlouhou historii. Během ní se vyvíjela od vysvětlování nejjednodušších jevů, které jsou důsledkem přímočarého šíření světla v různých optických prostředích, až po složité principy moderní optoelektroniky. Vývojovou linii optiky sleduje také posloupnost učiva, které vychází ze základních zákonů paprskové optiky a přes zobrazování optickými soustavami dospívá k vlnové optice a základním zákonům záření, které na počátku 20.století předznamenaly vývoj fyziky až ke kvantové teorii. Výklad učiva vychází z poznatků, které žáci již získali v učivu základní školy a tyto poznatky dále rozvíjí. Výběr učiva odpovídá požadavkům Rámcového vzdělávacího programu pro gymnázia (RVP G) a přispívá k utváření a rozvíjení klíčových kompetencí, které jsou uvedeny na konci učebnice. Kromě toho jsou některé poznatky, které jsou pro celkové pochopení učiva podstatné, avšak RVP G je nezahrnuje, vyloženy jako doporučené rozšiřující učivo. Toto učivo je v učebnici graficky vyznačeno barevnou čárou podél textu. Méně významné poznatky, doplňující informace a údaje z historie fyziky jsou vytištěny menším typem písma (petitem). Za každou kapitolou je zařazeno stručné shrnutí učiva, které má sloužit hlavně k orientaci žáka při souhrnném opakování. Učebnice je určena především pro výuku na gymnáziích ve vzdělávacích programech s větší hodinovou dotací předmětu fyzika a obsahem i zpracováním odpovídá přírodovědně zaměřené výuce. Výběr učiva splňuje veškeré požadavky na středoškolské vzdělání v dané oblasti fyziky a vyhovuje požadavkům na cílové vědomosti a dovednosti maturitní zkoušky z fyziky vymezené Standardem vzdělávání ve čtyřletém gymnáziu. Odpovídá také možným vstupním požadavkům z fyziky v přijímacím řízení na vysoké školy. První z řady učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice jsou zpracovány podle tematických celků. Lze je využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve t


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.