Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Friedrich Weissensteiner: Dcery Marie Terezie

Knihy

Friedrich Weissensteiner: Dcery Marie Terezie

Hodnocení: 1x
  • 4

V20031583 Marie Terezie pĹ™ivedla na svÄ›t šestnáct dÄ›tĂ­, z toho jedenáct dcer. Osmi z nich, jeĹľ se doĹľily dospÄ›losti, je vÄ›nována tato biografie. Autor v souladu s historickou pravdou vyvracĂ­ u nás zakoĹ™enÄ›nĂ© pĹ™edsudky o cĂ­saĹ™ovninÄ› sexuálnĂ­ frivolnosti, zobrazuje ji jako vzornou manĹľelku a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Friedrich Weissensteiner: Dcery Marie Terezie koupíte i tady

Specifikace Friedrich Weissensteiner: Dcery Marie Terezie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 207 Kč

Marie Terezie přivedla na svět šestnáct dětí, z toho jedenáct dcer. Osmi z nich, jež se dožily dospělosti, je věnována tato biografie. Autor v souladu s historickou pravdou vyvrací u nás zakořeněné př ... a dál?

Produkt Friedrich Weissensteiner: Dcery Marie Terezie

Friedrich Weissensteiner: Dcery Marie Terezie - parametry

Název produktu: Friedrich Weissensteiner: Dcery Marie Terezie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 207 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V20031583 Marie Terezie pĹ™ivedla na svÄ›t šestnáct dÄ›tĂ­, z toho jedenáct dcer. Osmi z nich, jeĹľ se doĹľily dospÄ›losti, je vÄ›nována tato biografie. Autor v souladu s historickou pravdou vyvracĂ­ u nás zakoĹ™enÄ›nĂ© pĹ™edsudky o cĂ­saĹ™ovninÄ› sexuálnĂ­ frivolnosti, zobrazuje ji jako vzornou manĹľelku a matku, která svĂ© dÄ›ti hluboce milovala a spojovalo ji s nimi silnĂ© citovĂ© pouto. Okolnosti a postavenĂ­ habsburskĂ©ho rodu s sebou ovšem nesly tu nezávidÄ›nĂ­hodnou skuteÄŤnost, Ĺľe jejĂ­ dcery leckdy sehrály na poli velkĂ© dynastickĂ© hry roli šachovĂ˝ch figurek. Na city a svobodnĂ© rozhodovánĂ­ o vlastnĂ­m ĹľivotÄ› se nebral ohled, urÄŤujĂ­cĂ­ byly politicky vĂ˝hodnĂ© sňatky, protoĹľe jedinÄ› ty mohly rozšířit a posĂ­lit moc a vliv vládnoucĂ­ho dvoru. Osud vÄ›tšiny dcer Marie Terezie byl poznamenán tragĂ©diĂ­ a smutkem. Snad nejznámÄ›jší je ĂşdÄ›l Marie Antoinetty, manĹľelky francouzskĂ©ho krále LudvĂ­ka XVI., která skonÄŤila pod gilotinou. Marie Amálie, oplĂ˝vajĂ­cĂ­ politickĂ˝mi schopnostmi, si mĂ­sto muĹľe svĂ©ho srdce musela vzĂ­t bigotnĂ­ho a duševnÄ› omezenĂ©ho vĂ©vodu z Parmy, s nĂ­mĹľ proĹľila 33 let nešťastnĂ©ho manĹľelstvĂ­. Krásu jejĂ­ starší sestry Marie AlĹľbÄ›ty zohyzdily pravĂ© neštovice a jejĂ­m ĂştoÄŤištÄ›m se stal klášter. Johanna Gabriela se doĹľila pouhĂ˝ch dvanácti rokĹŻ a Marie Josefa zemĹ™ela tÄ›snÄ› pĹ™ed svatbou ve vÄ›ku šestnácti let. JejĂ­ho snoubence Ferdinanda SicilskĂ©ho pak "zdÄ›dila" o rok mladší sestra Marie KarolĂ­na, která se sice stala královnou, ale z trĹŻnu ji záhy sesadil Napoleon. Na dvÄ› dcery se však pĹ™ece jen usmálo štÄ›stĂ­; podaĹ™ilo se jim rozvinout a využít svĹŻj talent a schopnosti a Ĺľily podle svĂ˝ch pĹ™edstav. Marie Kristina, matÄŤin miláček, byla obdaĹ™ená krásou i umÄ›leckĂ˝m nadánĂ­m a jako jediná se provdala z lásky. A nejstarší Marie Anna vedla navzdory tÄ›lesnĂ©mu postiĹľenĂ­ duševnÄ› bohatĂ˝ Ĺľivot v Klagenfurtu, jenĹľ zasvÄ›tila vÄ›dÄ›, obklopená vĂ˝znaÄŤnĂ˝mi básnĂ­ky a uÄŤenci svĂ© doby. Snad právÄ› tato nejskromnÄ›jší cĂ­saĹ™ovnina dcera byla nakonec ze všech nejspokojenÄ›jší. Publikace: Dcery Marie Terezie - Friedrich Weissensteiner. Marie Terezie přivedla na svět šestnáct dětí, z toho jedenáct dcer.

Osmi z nich, jež se dožily dospělosti, je věnována tato biografie.

Autor v souladu s historickou pravdou vyvrací u nás zakořeněné

předsudky o císařovnině sexuální frivolnosti, zobrazuje ji jako

vzornou manželku a matku, která své děti hluboce milovala a

spojovalo ji s nimi silné citové pouto. Okolnosti a postavení

habsburského rodu s sebou ovšem nesly tu nezáviděníhodnou

skutečnost, že její dcery leckdy sehrály na poli velké dynastické

hry roli šachových figurek. Na city a svobodné rozhodování o

vlastním životě se nebral ohled, určující byly politicky výhodné

sňatky, protože jedině ty mohly rozšířit a posílit moc a vliv

vládnoucího dvoru. Osud většiny dcer Marie Terezie byl poznamenán

tragédií a smutkem.

Snad nej


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.