Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen František Šmahel: The Parisian Summit, 1377-78

Knihy naučná literatura

František Šmahel: The Parisian Summit, 1377-78

Hodnocení: 1x
  • 4

The Parisian Summit, 1377-78 – Emperor Charles IV and King Charles V of France - František Šmahel . Kniha Františka Šmahela sleduje poslední velkou diplomatickou cestu českého krále a římského císaře Karla IV. a jeho setkání s francouzským králem Karlem V. v Paříži v roce 1378. Profesor Šmahel využil poznatků z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? František Šmahel: The Parisian Summit, 1377-78 koupíte i tady

Specifikace František Šmahel: The Parisian Summit, 1377-78

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 722 Kč

Kniha Františka Šmahela sleduje poslední velkou diplomatickou cestu českého krále a římského císaře Karla IV. a jeho setkání s francouzským králem Karlem V. v Paříži v roce 1378. ... a dál?

Produkt František Šmahel: The Parisian Summit, 1377-78

František Šmahel: The Parisian Summit, 1377-78 - parametry

Název produktu: František Šmahel: The Parisian Summit, 1377-78
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 722 Kč
Maximální cena: 1 080 Kč
Ušetríte až: 358 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

The Parisian Summit, 1377-78 – Emperor Charles IV and King Charles V of France - František Šmahel . Kniha Františka Šmahela sleduje poslední velkou diplomatickou cestu českého krále a římského císaře Karla IV. a jeho setkání s francouzským králem Karlem V. v Paříži v roce 1378. Profesor Šmahel využil poznatků z archeologie a mikrohistorie, stejně jako kulturní antropologie a ikonografie. Výsledkem je atraktivní obraz středověkého života, velké evropské politiky, a dokonce i tehdejší kuchyně. Vlastnímu líčení událostí přelomu let 1377 a 1378 předchází představení obou hlavních aktérů, včetně mladých let budoucího císaře prožitých v Paříži a politických a mezinárodních cílů jeho otce Jana Lucemburského. Summit dvou nejvlivnějších evropských panovníků té doby je prezentován originální výpovědí soudobého pramene Relace Velkých kronik Francie a množstvím iluminací, které zachycují téměř každý krok korunovaných hlav. Závěrečná část čtenáře seznamuje s praktickou organizací královských slavností a banketů, ubytováváním hostů, způsoby stolování, recepty pokrmů i významem dobových rituálů, ceremoniálů a dalšími aspekty pobytu Karla IV. ve Francii. Autorův čtivý styl jistě osloví odbornou i laickou veřejnost. Anglické vydání publikace. The Parisian Summit, 1377-78 – Emperor Charles IV and King Charles V of France - František Šmahel od nakladatelství Karolinum v kategorii | English literature | Nonfiction za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz The Czech king and Roman Emperor Charles IV met with the French king Charles V in Paris in 1378. Reconstructing the journey to this meeting with deft narrative talent, Frantisek Smahel traces the king's progress from Prague to Paris, piecing together a modern chronicle from contemporary French scholarship and medieval literature. The result is an appealing account of medieval life, everyday intellectualism, grand European politics of the time, and even medieval cuisine. Smahel sets the stage by presenting details of the life of Charles IV, including his early days in Paris and the political and international goals of his father, John of Bohemia. The author then presents a transcription of richly illustrated French chronicles of the historic meeting and offers an analysis of the importance of the conclave of the two most powerful European rulers of the time. Finally, Smahel considers, in individual studies, the practical organization of medieval festivities, including their logistics, transportation, culinary details, court manners, relationships, and symbols.

With techniques borrowed from the fields of archaeology and microhistory as well as cultural anthropology and iconography, The Paris Summit, 1377-78 is a highly readable account of medieval lives and times that will appeal to historians as well as nonacademic audiences.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.