Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Frank Wilczek: Lehkost bytí aneb Bytí jako světlo

Knihy

Frank Wilczek: Lehkost bytí aneb Bytí jako světlo cena od 0 Kč

Frank Wilczek: Lehkost bytí aneb Bytí jako světlo

Hodnocení: 1x
  • 4

V posledním čtvrtstoletí se naše chápání nejhlubší reality přírody radikálně změnilo. Jsme teď až svůdně blízko dlouho očekávanému průlomu - velkému sjednocení fundamentálních sil přírody. Vůdčí roli ve formulaci nově objevených zákonů a přístupů sehrál renomovaný fyzik a nositel Nobelovy ceny Frank Wilczek. Pro ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Frank Wilczek: Lehkost bytí aneb Bytí jako světlo - parametry

Název produktu: Frank Wilczek: Lehkost bytí aneb Bytí jako světlo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V posledním čtvrtstoletí se naše chápání nejhlubší reality přírody radikálně změnilo. Jsme teď až svůdně blízko dlouho očekávanému průlomu - velkému sjednocení fundamentálních sil přírody. Vůdčí roli ve formulaci nově objevených zákonů a přístupů sehrál renomovaný fyzik a nositel Nobelovy ceny Frank Wilczek. Pro širší veřejnost je představuje ve své knize, v níž po připomenutí starších představ o hmotě a prostoru vysvětluje pozoruhodný objev, objev, který nazývá "lehkostí bytí": že hmota je vybudována z téměř nevažitelných součástí a nejzazším zdrojem hmotnosti je čirá energie. Ale ukazuje nám i to, že prostor není pouhé prázdné a pasivní úložiště hmoty, ale dynamické "Tkanivo" - jakýsi moderní éter. Tkanivo fundamentálnější než jakákoli "fundamentální" částice, Tkanivo, jehož spontánní aktivita částice tvoří i ničí. Toto nové chápání hmotnosti a "prázdného prostoru" vysvětluje záhadnou slabost gravitace a poskytuje jasný obraz o úspěšném sjednocení všech sil přírody. Lehkost bytí aneb Bytí jako světlo, kniha přístupná, okouzlující i troufalá, předvádí vesmír, v němž hmota je bzukot podivné hudby, hmotnost nic neváží a prázdný prostor je mnohovrstevný, mnohobarevný supravodič. Poskytuje velkolepý nový pohled na náš fantastický vesmír a předvídá nový zlatý věk fundamentální fyziky. (o hmotnosti, éteru a sjednocování sil) Publikace: Lehkost bytí - Frank Wilczek. Úsilí fyziků pochopit základní charakter skutečnosti se za poslední

čtvrtstoletí znásobilo. Geniální teoretický fyzik, laureát Nobelovy

ceny, jeden z těch vědců, jejichž rozhled po fyzice a schopnost

jasného a přístupného výkladu jsou pověstné, ve své vynikající

knize představuje nové pohledy na mnohé podivné aspekty všehomíra a

ukazuje nové směry ve fundamentální fyzice a předpovídá nový zlatý

věk fyziky. Publikace: Lehkost bytí - Frank Wilczek.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.