Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Francois Delpla: Norimberský proces, poučení z historie

Knihy osobnosti a fakta

Francois Delpla: Norimberský proces, poučení z historie

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Norimberský proces - Poučení z historie - François Delpla. Už v říjnu 1941 Churchill a Roosevelt slavnostně vyhlásili úmysl trestně stíhat ty, kteří byli zodpovědní za zpustošení Evropy. Proces s nimi začal 20. listopadu 1945 v Norimberku, nacistické svatyni svatých. Před mezinárodním soudem, ustanoveným čtyřmi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86607
skladem

Jaké má kniha
Norimberský proces, pou..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Francois Delpla: Norimberský proces, poučení z historie

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 199 Kč

Už v říjnu 1941 Churchill a Roosevelt slavnostně vyhlásili úmysl trestně stíhat ty, kteří byli zodpovědní za zpustošení Evropy. Proces s nimi začal 20. listopadu 1945 v Norimberku, nacistické svatyni svatých. Před mezinárodním soudem, ustanoveným čtyřmi vítěznými mocnostmi, se mělo zodpovídat jednadvacet vedoucích představitelů třetí říše ze svých činů a podílů na kolektivním konání. Ale jaký spravedlivý trest a jaký nestranný soud lze vyslovit nad nejhoršími zločinci moderní doby? V Norimberku se po deset měsíců » ... a dál?

Produkt Francois Delpla: Norimberský proces, poučení z historie

Francois Delpla: Norimberský proces, poučení z historie - parametry

Název produktu: Francois Delpla: Norimberský proces, poučení z historie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 199 Kč
Maximální cena: 319 Kč
Ušetríte až: 120 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Norimberský proces - Poučení z historie - François Delpla. Už v říjnu 1941 Churchill a Roosevelt slavnostně vyhlásili úmysl trestně stíhat ty, kteří byli zodpovědní za zpustošení Evropy. Proces s nimi začal 20. listopadu 1945 v Norimberku, nacistické svatyni svatých. Před mezinárodním soudem, ustanoveným čtyřmi vítěznými mocnostmi, se mělo zodpovídat jednadvacet vedoucích představitelů třetí říše ze svých činů a podílů na kolektivním konání. Ale jaký spravedlivý trest a jaký nestranný soud lze vyslovit nad nejhoršími zločinci moderní doby? V Norimberku se po deset měsíců za přispění novinářů z celého světa odehrávala gigantická konference o historické paměti věnovaná právě skončené válce. François Delpla se snaží opravit omyly panující o této první kronice událostí dodnes vzbuzujících vášně, nahlíží do zákulisí procesu a doplňuje vyšetřování: Jak mohl Himmler uniknout spravedlnosti sebevraždou? Jaké tajemné plány sledoval Rudolf Hess? Čelil Goering obvinění s přílišnou snadností? Proč byla tak málo zmiňována osobní role Adolfa Hitlera? A konečně, jaké místo zaujímala v diskusích od obvinění po vynesení rozsudků genocida Židů? Norimberský proces - Poučení z historie - François Delpla od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha je v českom jazyku! Už v októbri 1941 Churchill a Roosevelt slávnostne vyhlásili úmysel trestne stíhať tých, ktorí boli zodpovední za spustošenie Európy. Proces s nimi sa začal 20. novembra 1945 v Norimbergu, nacistickej bašte. Pred medzinárodným súdom, ustanoveným štyrmi víťaznými mocnosťami, sa malo zodpovedať 21 vedúcich predstaviteľov tretej ríše zo svojich činov a podielov na kolektívnom konaní. Ale aký spravodlivý trest a aký nestranný súd možno vysloviť nad najhoršími zločincami modernej doby? Autor : Vladimír Čadský, Druh sortimentu : Kniha, Norimberský proces, Jazyk : Čeština, Počet stran : 312


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.