Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Učebnice/Odborná literatura

Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Hodnocení: 1x
  • 4

Jednotlivé kapitoly jsou věnovány:• současným poznatkům vývojové a kognitivní psychologie o vývoji čtení• problematice poruch jazykového vývoje (např. dyslexii či dysfázii)• diagnostice jazykových schopností• popisu nejznámějších zahraničních testových souborů pro hodnocení jazykových schopnostíKniha je určena ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vývoj jazykových schopn..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností koupíte i tady

Specifikace Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 253 Kč

Kniha nabízí poznatky o vývoji jazykových schopnosti v předškolním věku, o poruchách vývoje jazykových schopnosti, o dyslexii, dysfazii, ale i o vztahu jazykových schopností a inteligence. ... a dál?

Produkt Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností - parametry

Název produktu: Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 253 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 46 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Jednotlivé kapitoly jsou věnovány:
  • současným poznatkům vývojové a kognitivní psychologie o vývoji čtení
  • problematice poruch jazykového vývoje (např. dyslexii či dysfázii)
  • diagnostice jazykových schopností
  • popisu nejznámějších zahraničních testových souborů pro hodnocení jazykových schopnostíKniha je určena psychologům, logopedům, speciálním pedagogům, učitelům mateřských a základních škol i rodičům, kteří hledají hlubší poučení o vývoji jazykových schopností u svého dítěte.OBSAH: Stručný souhrn na úvod aneb osvojování jazyka v několika větách1 PŘEDJAZYKOVÉ OBDOBÍ (F. Smolík)1.1 Prenatální a novorozenecká citlivost1.2 Kategorická percepce řeči1.3 Vývoj citlivosti vůči řečovým zvukům a hláskové struktuře1.4 Vývoj vokalizací2 PRVNÍ SLOVA A OSVOJOVÁNÍ SLOVNÍ ZÁSOBY (F. Smolík)2.1 Významy prvních slov2.2 První slova v porozumění a produkci2.3 Zrychlování tempa aneb slovníkový spurt2.4 Rychlost osvojování a rychlé mapování2.5 Vývoj pojmů a první slova2.6 Osvojování slovníku, gramatika a teorie mysli2.7 Raná slovní zásoba a vývoj čtení3 SLOVA A VĚTY (F. Smolík)3.1 Telegrafická řeč3.1.1 Vypouštění podmětů3.1.2 Vynechávání dalších argumentů3.2 MLU a další měřítka gramatické komplexnosti3.3 Kreativita raných vyjádření3.4 Osvojování gramatických morfémů3.5 Rané porozumění a jeho prekurzory3.6 Nadměrné generalizace3.7 Osvojování složitějších struktur: negace3.8 Osvojování složitějších struktur: doplňovací otázky3.9 Osvojování dalších jevů3.10 Vztah mezi prvními kroky v osvojování jazyka a učením se číst4 STRUKTURA LEXIKA A GRAMATIKY (F. Smolík)4.1 Vztah slovní zásoby a ostatních jazykových domén4.1.1 Modulární přístup4.1.2 Lexikon a pravidla jako dvě možné reprezentace slovních tvarů4.1.3 Kritika modulárního přístupu ke slovníku4.1.4 Lexikalismus a kritika modularity4.1.5 Je tedy slovník samostatnou dimenzí jazyka?4.2 Komplexnější jazykové schopnosti4.2.1 Morfologie, syntax, morfosyntax4.2.2 Anaforické vztahy a interpretace zájmen4.2.3 Pracovní paměť a jazykové schopnosti4.2.4 Verbální usuzování4.2.5 Pragmatika4.3 Expresivní a receptivní jazykové znalosti4.4 Struktura jazykových znalostí a studium čtení5 VÝVOJ FONOLOGICKÝCH SCHOPNOSTÍ (G. Seidlová Málková)5.1 Teorie vývoje fonologického povědomí5.2 Hierarchické pojetí vývoje fonologického povědomí5.2.1 Slabičné povědomí5.2.2 Povědomí na úrovni prétur a slabičného základu5.2.3 Fonematické povědomí6 STRUKTURA FONOLOGICKÝCH SCHOPNOSTÍ (G. Seidlová Málková)6.1 Struktura fonologického povědomí z hlediska lingvistických jednotek6.2 Struktura fonologického povědomí z hlediska kognitivních operací6.3 Struktura fonologického povědomí se zahrnutím fonologických procesů7 GRAMOTNOST (G. Seidlová Málková)8 PORUCHY JAZYKOVÉHO VÝVOJE (F. Smolík, G. Seidlová Málková)8.1 Dysfázie8.1.1 Definice a základní charakteristika dysfázie8.1.2 Epidemiologie vývojové dysfázie8.1.3 Narušení specifických oblastí jazyka8.1.4 Diagnostické markery a etiologie8.1.5 Genetika ve výzkumu vývojové dysfázie8.1.6 Dysfázie a dyslexie ..........

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.