Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Učebnice/Odborná literatura

Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Hodnocení: 1x
  • 4

Jednotlivé kapitoly jsou věnovány:• současným poznatkům vývojové a kognitivní psychologie o vývoji čtení• problematice poruch jazykového vývoje (např. dyslexii či dysfázii)• diagnostice jazykových schopností• popisu nejznámějších zahraničních testových souborů pro hodnocení jazykových schopnostíKniha je určena ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85931

Jaké má kniha
Vývoj jazykových schopn..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností koupíte i tady

Specifikace Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 254 Kč

Jednotlivé kapitoly jsou věnovány: současným poznatkům vývojové a kognitivní psychologie o vývoji čtení problematice poruch jazykového vývoje (např. dyslexii či dysfázii) diagnostice jazykových schopností popisu nejznámějších zahraničních testových souborů pro hodnocení jazykových schopností Kniha je určena psychologům, logopedům, speciálním pedagogům, učitelům mateřských a základních škol i rodičům, kteří hledají hlubší poučení o vývoji jazykových schopností u svého dítěte. Vývoj jazykových schopností - Filip » ... a dál?

Produkt Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností

Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností - parametry

Název produktu: Filip Smolík, Gabriela Seidlová-Málková: Vývoj jazykových schopností
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 254 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Jednotlivé kapitoly jsou věnovány:
  • současným poznatkům vývojové a kognitivní psychologie o vývoji čtení
  • problematice poruch jazykového vývoje (např. dyslexii či dysfázii)
  • diagnostice jazykových schopností
  • popisu nejznámějších zahraničních testových souborů pro hodnocení jazykových schopnostíKniha je určena psychologům, logopedům, speciálním pedagogům, učitelům mateřských a základních škol i rodičům, kteří hledají hlubší poučení o vývoji jazykových schopností u svého dítěte.OBSAH: Stručný souhrn na úvod aneb osvojování jazyka v několika větách1 PŘEDJAZYKOVÉ OBDOBÍ (F. Smolík)1.1 Prenatální a novorozenecká citlivost1.2 Kategorická percepce řeči1.3 Vývoj citlivosti vůči řečovým zvukům a hláskové struktuře1.4 Vývoj vokalizací2 PRVNÍ SLOVA A OSVOJOVÁNÍ SLOVNÍ ZÁSOBY (F. Smolík)2.1 Významy prvních slov2.2 První slova v porozumění a produkci2.3 Zrychlování tempa aneb slovníkový spurt2.4 Rychlost osvojování a rychlé mapování2.5 Vývoj pojmů a první slova2.6 Osvojování slovníku, gramatika a teorie mysli2.7 Raná slovní zásoba a vývoj čtení3 SLOVA A VĚTY (F. Smolík)3.1 Telegrafická řeč3.1.1 Vypouštění podmětů3.1.2 Vynechávání dalších argumentů3.2 MLU a další měřítka gramatické komplexnosti3.3 Kreativita raných vyjádření3.4 Osvojování gramatických morfémů3.5 Rané porozumění a jeho prekurzory3.6 Nadměrné generalizace3.7 Osvojování složitějších struktur: negace3.8 Osvojování složitějších struktur: doplňovací otázky3.9 Osvojování dalších jevů3.10 Vztah mezi prvními kroky v osvojování jazyka a učením se číst4 STRUKTURA LEXIKA A GRAMATIKY (F. Smolík)4.1 Vztah slovní zásoby a ostatních jazykových domén4.1.1 Modulární přístup4.1.2 Lexikon a pravidla jako dvě možné reprezentace slovních tvarů4.1.3 Kritika modulárního přístupu ke slovníku4.1.4 Lexikalismus a kritika modularity4.1.5 Je tedy slovník samostatnou dimenzí jazyka?4.2 Komplexnější jazykové schopnosti4.2.1 Morfologie, syntax, morfosyntax4.2.2 Anaforické vztahy a interpretace zájmen4.2.3 Pracovní paměť a jazykové schopnosti4.2.4 Verbální usuzování4.2.5 Pragmatika4.3 Expresivní a receptivní jazykové znalosti4.4 Struktura jazykových znalostí a studium čtení5 VÝVOJ FONOLOGICKÝCH SCHOPNOSTÍ (G. Seidlová Málková)5.1 Teorie vývoje fonologického povědomí5.2 Hierarchické pojetí vývoje fonologického povědomí5.2.1 Slabičné povědomí5.2.2 Povědomí na úrovni prétur a slabičného základu5.2.3 Fonematické povědomí6 STRUKTURA FONOLOGICKÝCH SCHOPNOSTÍ (G. Seidlová Málková)6.1 Struktura fonologického povědomí z hlediska lingvistických jednotek6.2 Struktura fonologického povědomí z hlediska kognitivních operací6.3 Struktura fonologického povědomí se zahrnutím fonologických procesů7 GRAMOTNOST (G. Seidlová Málková)8 PORUCHY JAZYKOVÉHO VÝVOJE (F. Smolík, G. Seidlová Málková)8.1 Dysfázie8.1.1 Definice a základní charakteristika dysfázie8.1.2 Epidemiologie vývojové dysfázie8.1.3 Narušení specifických oblastí jazyka8.1.4 Diagnostické markery a etiologie8.1.5 Genetika ve výzkumu vývojové dysfázie8.1.6 Dysfázie a dyslexie ..........

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.