Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Federico Gambacorta: Catalogue of the Late Roman, Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364-1092 A.D.)

Knihy osobnosti a fakta

Federico Gambacorta: Catalogue of the Late Roman, Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364-1092 A.D.)

Hodnocení: 1x
  • 4

Catalogue of the Late Roman – Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364 - 1092 A.D.) - Federico Gambacorta. Je velkým problémem sbírek archeologické či historické povahy, nejenom mincí, pokud nejsou publikační formou prezentovány odborné veřejnosti. Prezentovat skupinu mincí zveřejněných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Catalogue of the Late R..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Federico Gambacorta: Catalogue of the Late Roman, Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364-1092 A.D.) koupíte i tady

Specifikace Federico Gambacorta: Catalogue of the Late Roman, Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364-1092 A.D.)

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 158 Kč

Je velkým problémem sbírek archeologické či historické povahy, nejenom mincí, pokud nejsou publikační formou prezentovány odborné veřejnosti. Prezentovat skupinu mincí zveřejněných v tomto katalogu zn ... a dál?

Produkt Federico Gambacorta: Catalogue of the Late Roman, Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364-1092 A.D.)

Federico Gambacorta: Catalogue of the Late Roman, Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364-1092 A.D.) - parametry

Název produktu: Federico Gambacorta: Catalogue of the Late Roman, Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364-1092 A.D.)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 158 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Catalogue of the Late Roman – Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364 - 1092 A.D.) - Federico Gambacorta. Je velkým problémem sbírek archeologické či historické povahy, nejenom mincí, pokud nejsou publikační formou prezentovány odborné veřejnosti. Prezentovat skupinu mincí zveřejněných v tomto katalogu znamená nejen je chránit jako veřejný majetek jedné konkrétní univerzity, ale dát je k dispozici celé vědecké společnosti a tím umožnit pokrok v oblasti historických a numismatických studií. V práci Federica Gambacorty lze proto uvítat významné rozšíření publikovaného numismatického materiálu ve vlastnictví Univerzity Karlovy. Tato práce důstojně navazuje na dílo V. Marka, který před více než čtvrtstoletím podnikl první krok k publikaci univerzitní mincovní sbírky. Oproti původnímu rozhodnutí věnovat se pouze pozdně římským mincím autor do svého zpracování zahrnul rovněž mince byzantské a barbarské. Tento katalog seznamuje publikum se skupinou mincí, které byly samy o sobě hlavními postavami a svědky doby, kdy byly vytvořeny. Mince narozdíl od jiných kategorií objektů byla používána na všech společenských úrovních a všude dokázala předat srozumitelné informace i těm, kteří neuměli číst. Obrazy na nich zpodobených vládnoucích císařů, členů císařské rodiny, dědiců a ručitelů kontinuity a stálosti říše tyto osoby umožňují rozpoznat a představují vhodné modely k napodobení u poddaných všech tříd. Jiná vyobrazení na reverzu mají za účel uklidňovat uživatele ohledně úsilí císaře o zajištění míru, solidnosti institucí, neporušenosti hranic. V poslední fázi říše se množí legendy oslavující vítěze císařů, slávu Římanů, bezpečnost státu, obnovu státu, zdraví státu a concordie císařů s vyobrazením Říma na trůně a se symboly moci. Typy a legendy na mincích nás informují o sociálních a náboženských změnách, které proběhly ve struktuře římské říše v době od Konstantina Velikého a dále. Byzantské mince a mince vyráběné Ostrogóty v Itálii v posledním století výroby mincí před krizí, která v západní části starého římského impéria způsobí zmizení mince, se prakticky od mincí římských neliší. Catalogue of the Late Roman – Byzantine and Barbaric Coins in the Charles University Collection (364 - 1092 A.D.) - Federico Gambacorta od nakladatelství Karolinum v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.