Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Eva Svobodová, Hana Švejdová: Metody dramatické výchovy v mateřské škole

Učebnice/Odborná literatura

Eva Svobodová, Hana Švejdová: Metody dramatické výchovy v mateřské škole

Hodnocení: 1x
  • 4

Dramatická výchova pracuje s příběhy, které dětem zprostředkovávají zkušenost, jež by jim jinak zůstala nedostupná. Děti při ní prozkoumávají a poznávají mezilidské vztahy, které jim přibližujeme pomocí skutečných i fiktivních příběhů o lidech, zvířatech a věcech. Autorky v knize postupují krok za krokem přes přehled ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Metody dramatické výcho..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Svobodová, Hana Švejdová: Metody dramatické výchovy v mateřské škole koupíte i tady

Specifikace Eva Svobodová, Hana Švejdová: Metody dramatické výchovy v mateřské škole

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 159 Kč

Dramatická výchova pracuje s příběhy, které dětem zprostředkovávají zkušenost, jež by jim jinak zůstala nedostupná. Děti při ní prozkoumávají a poznávají mezilidské vztahy, které jim přibližujeme pomo ... a dál?

Produkt Eva Svobodová, Hana Švejdová: Metody dramatické výchovy v mateřské škole

Eva Svobodová, Hana Švejdová: Metody dramatické výchovy v mateřské škole - parametry

Název produktu: Eva Svobodová, Hana Švejdová: Metody dramatické výchovy v mateřské škole
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dramatická výchova pracuje s příběhy, které dětem zprostředkovávají zkušenost, jež by jim jinak zůstala nedostupná. Děti při ní prozkoumávají a poznávají mezilidské vztahy, které jim přibližujeme pomocí skutečných i fiktivních příběhů o lidech, zvířatech a věcech. Autorky v knize postupují krok za krokem přes přehled metod, hledání látek a zdůraznění smyslu a významu pohádky v dramatické práci s předškolními dětmi k práci s příběhem. Věnují se mimo jiné způsobu nakládání s negativními postoji a tématy, která mohou děti do práce přinášet, a jejich využití k pozitivnímu výchovnému působení, dostávají se k problematice vztahu mezi cílevědomostí a připraveností učitelky a jejích schopností pedagogické improvizace, k tématu požadavků společnosti na výchovu, jež jsou obsaženy v RVP PV (morálka, hodnoty, angažovanost učitelky) až k integrovanému celku zabývajícímu se vztahem k přírodě a všemu živému. Knihou prolíná téma vztahů, klimatu a atmosféry, pojetí dítěte a výchovy a v neposlední řadě i důležitost sebereflexe učitelky. Kniha je psána pro učitelky mateřských škol. Mgr. Eva Svobodová vyučuje na PedF JČU v Českých Budějovicích, obor učitelství pro MŠ. Mgr. Hana Švejdová působí jako učitelka MŠ Studentská Klatovy a zabývá se tvořivou dramatikou a prožitkovým učením. Obě autorky se podílely na úspěšné publikaci Vzdělávání v mateřské škole. Dramatická výchova pracuje s příběhy, které dětem zprostředkovávají zkušenost, jež by jim jinak zůstala nedostupná. Děti při ní prozkoumávají a poznávají mezilidské vztahy, které jim přibližujeme pomocí skutečných i fiktivních příběhů o lidech, zvířatech a věcech. Toto prozkoumávání má podobu hry, kdy na sebe jednotliví účastníci berou různé role. Cílem dramatické výchovy není divadelní představení, ale její prostředky jsou dramatické a příběhy, s nimiž pracuje, jsou cesta k přirozenému poznání světa a rozvoji lidské citlivosti. Metody dramatické výchovy jsou pro předškolní věk vhodné především svou aktivitou a prostorem pro samostatné myšlení a rozhodování, že svoboda a důvěra, kterou dítěti nabízejí, může ovlivnit růst jeho osobnosti, jeho sebepojetí a sebedůvěru na celý život. Autor knihy Eva Svobodová, Hana Švejdová, Vydavatelstvo Portál,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.