Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Eva Roubíčková: Terezínský deník

Knihy osobnosti a fakta

Eva Roubíčková: Terezínský deník

Hodnocení: 1x
  • 4

Terezínský deník Evy Roubíčkové je nejen svědectvím o osudu konkrétního člověka, ale současně autentickým historickým materiálem, přibližujícím život v ghettu. Zachycuje popravy v počátečním období existence ghetta, vlny transportů odvážejících židovské vězně na Východ, tzv. zkrášlování ghetta před návštěvou delegace ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86814

Jaké má kniha
Terezínský deník
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Roubíčková: Terezínský deník koupíte i tady

Specifikace Eva Roubíčková: Terezínský deník

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 181 Kč

Deníkové záznamy z terezínského ghetta. Texty popisují „běžný“ život v ghettu, rostoucí strádání, transporty na východ, zachycují i propagandistickou akci uspořádanou pro delegaci Mezinárodního červeného kříže v létě 1944. To vše pohledem očitého svědka, mladé ženy, která bezprostředně zaznamenala den po dni. ... a dál?

Produkt Eva Roubíčková: Terezínský deník

Eva Roubíčková: Terezínský deník - parametry

Název produktu: Eva Roubíčková: Terezínský deník
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 181 Kč
Maximální cena: 208 Kč
Ušetríte až: 27 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Terezínský deník Evy Roubíčkové je nejen svědectvím o osudu konkrétního člověka, ale současně autentickým historickým materiálem, přibližujícím život v ghettu. Zachycuje popravy v počátečním období existence ghetta, vlny transportů odvážejících židovské vězně na Východ, tzv. zkrášlování ghetta před návštěvou delegace Červeného kříže a jiné. Stejně tak zde nalezneme svědectví o každodenních starostech a nemnoha radostech vězňů, zejména však o represích a tragédiích, které především určovaly ráz života v terezínském nuceném společenství. Deník též přibližuje niterné pocity mladého člověka konfrontovaného s tragédií svých nejbližších a perzekucí celé židovské komunity. Terezínský deník je unikátním historickým pramenem a výpovědí statečného člověka, která by neměla být zapomenuta. Publikace: Terezínský deník (1941–45) - Eva Roubíčková. Deníkové záznamy z terezínského ghetta. Texty popisují „běžný“

život v ghettu, rostoucí strádání, transporty na východ, zachycují

i propagandistickou akci uspořádanou pro delegaci Mezinárodního

červeného kříže v létě 1944. To vše pohledem očitého svědka, mladé

ženy, která bezprostředně zaznamenala den po dni. Publikace: Terezínský deník (1941–45) - Eva Roubíčková. TEREZÍNSKÝ DENÍK 1941-1945/SVĚDECTVÍ O ŽIVOTĚ A SMRTI V TERE. TEREZÍNSKÝ DENÍK 1941-1945/SVĚDECTVÍ O ŽIVOTĚ A SMRTI V TERE od nakladatelství v kategorii Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.