Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Eva Pomykalová: Deskriptivní geometrie pro střední školy + CD

Knihy

Eva Pomykalová: Deskriptivní geometrie pro střední školy + CD

Hodnocení: 1x
  • 4

Učebnice vhodná pro všechny typy středních škol, kde se deskriptivní geometrie vyučuje jako povinný, volitelný, resp. nepovinný předmět. V úvodních kapitolách jsou zopakovány potřebné stereometrické poznatky a vyloženy základy promítání. Kótové promítání je první promítání, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Pomykalová: Deskriptivní geometrie pro střední školy + CD koupíte i tady

Specifikace Eva Pomykalová: Deskriptivní geometrie pro střední školy + CD

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 289 Kč

Učebnice vhodná pro všechny typy středních škol, kde se deskriptivní geometrie vyučuje jako povinný, volitelný, resp. nepovinný předmět. V úvodních kapitolách jsou zopakovány potřebné stereometrické ... a dál?

Produkt Eva Pomykalová: Deskriptivní geometrie pro střední školy + CD

Eva Pomykalová: Deskriptivní geometrie pro střední školy + CD - parametry

Název produktu: Eva Pomykalová: Deskriptivní geometrie pro střední školy + CD
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 289 Kč
Maximální cena: 372 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice vhodná pro všechny typy středních škol, kde se deskriptivní geometrie vyučuje jako povinný, volitelný, resp. nepovinný předmět.

V úvodních kapitolách jsou zopakovány potřebné stereometrické poznatky a vyloženy základy promítání. Kótové promítání je první promítání, se kterým se čtenář seznámí, na ně navazuje promítání Mongeovo. V Mongeově promítání se řeší nejen úlohy základní, ale i úlohy o tělesech, a to jak o hranolech a jehlanech, tak o rotačních tělesech.

Závěrečné kapitoly jsou věnovány pravoúhlé axonometrii a kosoúhlému promítání.

Součástí učebnice je CD obsahující krokovaná řešení výkladových příkladů.

OBSAH:

Předmluva 1 Úvod 1.1 Co je deskriptivní geometrie a její význam 1.2 Vývoj zobrazovacích metod 2 Základy stereometrie 2.1 Základní pojmy 2.2 Polohové vlastnosti 2.3 Metrické vlastnosti 2.4 Mnohostěny 2.5 Rotační tělesa 2.6 Konstrukční úlohy 3 Promítání 3.1 Princip promítání 3.2 Základní vlastnosti rovnoběžného promítání 3.3 Afinita 4 Kuželosečky 4.1 Elipsa 4.2 Afinita kružnice a elipsy 4.2 Hyperbola 4.3 Parabola 5 Kartézská soustava souřadnic v prostoru 6 Kótování - pravoúhlé promítání na jednu průmětnu 6.1 Základní pojmy; zobrazení bodu 6.2 Zobrazení přímky a úsečky 6.3 Zobrazení dvojice přímek 6.4 Zobrazení roviny 6.5 Otáčení roviny 6.6 Dvě roviny 6.7 Přímka a rovina 6.8 Kolmost přímek a rovin 6.9 Užití kótovaného promítání 7 Mongeovo promítání - pravoúhlé promítání na dvě průmětny 7.1 Základní pojmy; zobrazení bodu 7.2 Zobrazení přímky 7.3 Zobrazení dvojice přímek 7.4 Zobrazení roviny 7.5 Zvláštní polohy rovin 7.6 Konstrukce v rovině, otáčení roviny 7.7 Dvě roviny 7.8 Přímka a rovina 7.9 Kolmost přímek a rovin 7.10 Užití kolmosti 7.11 Třetí průmětna 8 Mnohostěny v Mongeově promítání 8.1 Průmět mnohostěnu 8.2 Zobrazení hranolu 8.3 Zobrazení jehlanu 8.4 Řez hranolu rovinou 8.5 Řez jehlanu rovinou 8.6 Průniky hranolů a jehlanů 9 Rotační tělesa v Mongeově promítání 9.1 Zobrazení kružnice 9.2 Zobrazení koule, kulové plochy 9.3 Zobrazení rotačního válce 9.4 Zobrazení rotačního kužele 9.5 Řez koule rovinou 9.6 Řez rotačního válce rovinou 9.7 Řez rotačního kužele rovinou 9.8 Průniky rotačních těles

10 Pravoúhlá axonometrie 10.1 Základní pojmy 10.2 Úlohy o přímkách a rovinách 10.3 Zobrazení těles

11 Kosoúhlé promítání 11.1 Základní pojmy 11.2 Úlohy o přímkách a rovinách 11.3 Zobrazení těles

Literatura


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.