Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Eva Lehečková, Jan Chromý: Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky

Učebnice/Odborná literatura

Eva Lehečková, Jan Chromý: Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky - Jan Chromý, Eva Lehečková. Publikace je příspěvkem k diskusi o soudobém vývoji lingvistických teorií a metodologie lingvistického výzkumu. Této problematiky se dotýkají nejprve české překlady pěti původně anglických studií: Tyto studie, například od Nicholase ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Teoreticko-metodologick..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Lehečková, Jan Chromý: Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky koupíte i tady

Specifikace Eva Lehečková, Jan Chromý: Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 157 Kč

Publikace je příspěvkem k diskusi o soudobém vývoji lingvistických teorií a metodologie lingvistického výzkumu. Této problematiky se dotýkají nejprve české překlady pěti původně anglických studií: Ty ... a dál?

Produkt Eva Lehečková, Jan Chromý: Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky

Eva Lehečková, Jan Chromý: Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky - parametry

Název produktu: Eva Lehečková, Jan Chromý: Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 157 Kč
Maximální cena: 209 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky - Jan Chromý, Eva Lehečková. Publikace je příspěvkem k diskusi o soudobém vývoji lingvistických teorií a metodologie lingvistického výzkumu. Této problematiky se dotýkají nejprve české překlady pěti původně anglických studií: Tyto studie, například od Nicholase Evanse, Stevena Levinsona, Raymonda W. Gibbse nebo Luca Steelse, akcentují určité aspekty lingvistického bádání, jimž se v posledních letech věnuje výrazná pozornost, zejména funkci empirického výzkumu v lingvistice, vztahu mezi lingvistikou a neurovědou, výzkumu jazykové evoluce, otázce jazykových univerzálií a jazykové diverzity nebo komputačnímu modelování lingvistických procesů. Překlady doplňuje anketa zaměřená na obecné i konkrétnější otázky spjaté s lingvistickým výzkumem (vývoj teorií, rozvoj metodologie a vývoj nových nástrojů, nejvýraznější výsledky v posledních dvaceti letech a přetrvávající desiderata nebo otázky jazykových univerzálií a jazykové relativity). Respondenty ankety jsou někteří přednášející i účastníci Letní školy lingvistiky v Dačicích. Poslední část knihy je věnována představení Letní školy lingvistiky, z jejíhož inspirativního prostředí vzešel i podnět k uspořádání této publikace. Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky - Jan Chromý, Eva Lehečková od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.