Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Eric Lomax: Koleje osudu

Próza - beletrie

Eric Lomax: Koleje osudu

Hodnocení: 1x
  • 4

Když po vypuknutí druhé světové války Eric Lomax, sotva dvacetiletý skotský mladík, dobrovolně narukuje do armády, netuší ještě, že se mu záhy obrátí život naruby. Obratem je převelen na Dálný východ, kde se roku 1942 po pádu Singapuru ocitne v japonském zajetí. Snáší útrapy nucené práce na Železnici smrti - trati, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Koleje osudu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eric Lomax: Koleje osudu koupíte i tady

Specifikace Eric Lomax: Koleje osudu

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 140 Kč

Když naivní skotský mladík narukuje po vypuknutí druhé světové války do armády, netuší, že se mu záhy obrátí život zcela naruby. Je převelen na Dálný východ, kde se roku 1942 po pádu Singapuru ocitne ... a dál?

Produkt Eric Lomax: Koleje osudu

Eric Lomax: Koleje osudu - parametry

Název produktu: Eric Lomax: Koleje osudu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 140 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 109 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Když po vypuknutí druhé světové války Eric Lomax, sotva dvacetiletý skotský mladík, dobrovolně narukuje do armády, netuší ještě, že se mu záhy obrátí život naruby. Obratem je převelen na Dálný východ, kde se roku 1942 po pádu Singapuru ocitne v japonském zajetí. Snáší útrapy nucené práce na Železnici smrti - trati, kterou Japonci budují mezi Barmou a Thajskem - a v myšlenkách se při tom spolu s ostatními zajatci zaobírá plány na útěk. Jednoho dne však u nich dozorci v zajateckém táboře naleznou zakázaný radiopřijímač, a Lomax se tak stává obětí krutého psychického i fyzického mučení. S traumatickými zážitky z nelidských výslechů a několikaletého věznění bojuje ještě půl století po skončení války. Potýká se s nimi až do té doby, než s pomocí manželky Patti náhodou zjistí, že jeho někdejší japonský vyšetřovatel dosud žije, a než v sobě najde sílu s nenávistí vůči dlouholetému nepříteli skoncovat jednou provždy…Více o filmu Koleje osudu najdete zde. V kinech od 13.03.2014 Bontonfilm CZRecenze knihy Koleje osudu Když se ke konci 30. let nad Německem stahovala mračna, vedl Eric Lomax úplně normální život ve skotském Edinburghu.racoval na poště, chodil do kostela a o volných chvílích se věnoval lásce svého života: železnici.ěžko mohl tušit, že o pár let a jednu vyhlášenou světovou válku později, mu právě železnice navždy změní život, a jistě ho ani nenapadlo, že o půl století později svůj příběh zaznamená v knize, která se navíc stanev knize, která se navíc stane předlohou pro celovečerní film s oscarovým Colinem Firthem v hlavní roli. Ale nepředbíhejme. Koleje osudu jsou autobiografickým příběhem Erica Lomaxe, svého času důstojníka britské armády, který byl coby spojař vyslán do Malajska bránit Singapur. Akce, z níž se rychle vyklubal největší průšvih britskéarmády v historii, skončila pro Lomaxe několikaletým pobytem v žalářích a zajateckých táborech. Tam se stal svědkem stavby nechvalně proslulé „Železnice smrti“ mezi Thajskem a Barmou, jež se stala osudnou tisícům spojeneckých zajatců.Ačkoli Lomax vyvázl živý, peklo, které v zajetí zakusil, ho nenávratně poznamenalo. Když po návratu domů objevil jiný svět, ne žkterý se vydal do války bránit, přidal se Erick zástupu válečných veteránů skrývajících své trauma, hněv a nenávist před nechápavým okolím. Na rozdíl od řady podobných biografií, Koleje osudu nekončí oslavami vítězství. Ericovo líčení života po válce je však v mnoha ohledech tragičtější než jeho brutální předehra.Lomaxův věcný až strohý styl vyprávění (bývalého vojáka v sobě nezapře) navíc podtrhuje závažnost jeho svědectví, a přestože hodnota příběhů, jako je ten Lomaxův, nutně nezávisí na literárních schopnostech svýchtvůrců, nabízí Koleje osudu i kvalitní počtení. Otázka v tomto případě tedy nestojí číst nebo nečíst, ale kdy. Koleje osudu jsou totiž nejen důležitým historickým svědectvím, ale dávají nám poznat, že válka vyhlášením míru nikdy nekončí… Autor : Eric Lomax, Koleje osudu se jmenuje román z prostředí válečnýc


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.