Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Emanuel Pišišvor: Truchlozpěvy, rady a nápady

Knihy

Emanuel Pišišvor: Truchlozpěvy, rady a nápady

Hodnocení: 1x
  • 4

Truchlozpěvy, rady a nápady – kteréž člověčenstvu všemu, zvláště pak lidu českému přenešťastný sepsal tvor Emanuel Pyšišvor. - Emanuel Pišišvor. Roku 1875 zeptal se anonymní recenzent: „Kdo ví, kdo je tím přenešťastným pitomou, popleteným světa tvorem, jenž bez nejmenší hodnoty vnitřní poučuje zde veškeré ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Emanuel Pišišvor: Truchlozpěvy, rady a nápady koupíte i tady

Specifikace Emanuel Pišišvor: Truchlozpěvy, rady a nápady

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 65 Kč

Roku 1875 zeptal se anonymní recenzent: „Kdo ví, kdo je tím přenešťastným pitomou, popleteným světa tvorem, jenž bez nejmenší hodnoty vnitřní poučuje zde veškeré člověčenstvo?“ Redaktor Vilímkova nakl ... a dál?

Produkt Emanuel Pišišvor: Truchlozpěvy, rady a nápady

Emanuel Pišišvor: Truchlozpěvy, rady a nápady - parametry

Název produktu: Emanuel Pišišvor: Truchlozpěvy, rady a nápady
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 65 Kč
Maximální cena: 88 Kč
Ušetríte až: 23 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Truchlozpěvy, rady a nápady – kteréž člověčenstvu všemu, zvláště pak lidu českému přenešťastný sepsal tvor Emanuel Pyšišvor. - Emanuel Pišišvor. Roku 1875 zeptal se anonymní recenzent: „Kdo ví, kdo je tím přenešťastným pitomou, popleteným světa tvorem, jenž bez nejmenší hodnoty vnitřní poučuje zde veškeré člověčenstvo?“ Redaktor Vilímkova nakladatelství Jaroslav Janeček se ještě v roce 1937 domníval, že tím žalostným pěvcem je nejspíše administrační úředník Vilímkovy firmy František Andrlík, „postava opravdu tesklivě samotářská a groteskními, jmenovitě milostnými osudy zkrušená“. Je jisté, že za nešťastného světa tvora se vydávalo více autorů, neboť takto podepsány vycházely kramářské tisky, říkali si tak příležitostní deklamátoři, vystupovali pod tím jménem někteří kupletisté, pyšišvorovsky se vtipkovalo v uměleckých kavárnách a ve stolních společnostech. Je v tom všem hodně nejistoty, ale ať už byl počet těch přenešťastných a ženiálních světatvorů jakýkoliv, hlavním Pyšišvorem, pyšišvorem ze všech pyšišvorů nejpyšišvorova­tějším nad veškerou pochybnost zůstává Josef Hubáček. Jeho dílo znovuobjevil editor knihy Ivan Wernisch. Truchlozpěvy, rady a nápady – kteréž člověčenstvu všemu, zvláště pak lidu českému přenešťastný sepsal tvor Emanuel Pyšišvor. - Emanuel Pišišvor od nakladatelství v kategorii Beletrie | Poezie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.