Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy poezie » Srovnání cen Eliška Luhanová: Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda

Knihy poezie

Eliška Luhanová: Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda

Hodnocení: 1x
  • 4

Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda - Eliška Luhanová. Pod jménem básníka Hésioda tradice uchovala zejména dvě rozsáhlé epické skladby: Theogonii neboli Zrození bohů a Práci a dny. Jeho tvorba dnes bývá datována na závěr 8. století před naším letopočtem a spolu s Homérovou Íliadou a Odysseiou tak tvoří ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zrození světa: kosmolog..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eliška Luhanová: Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda koupíte i tady

Specifikace Eliška Luhanová: Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda

Kategorie Knihy poezie
Nejnižší cena 190 Kč

Pod jménem básníka Hésioda tradice uchovala zejména dvě rozsáhlé epické skladby: Theogonii neboli Zrození bohů a Práci a dny. Jeho tvorba dnes bývá datována na závěr 8. století před naším letopočtem a ... a dál?

Produkt Eliška Luhanová: Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda

Eliška Luhanová: Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda - parametry

Název produktu: Eliška Luhanová: Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 190 Kč
Maximální cena: 275 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda - Eliška Luhanová. Pod jménem básníka Hésioda tradice uchovala zejména dvě rozsáhlé epické skladby: Theogonii neboli Zrození bohů a Práci a dny. Jeho tvorba dnes bývá datována na závěr 8. století před naším letopočtem a spolu s Homérovou Íliadou a Odysseiou tak tvoří nejstarší literární kořeny evropského myšlení. Předkládaná kniha má za cíl předvést, že Hésiodos je nejen básník, ale též svébytný myslitel, vůbec první, který se ve své Theogonii pokusil vypracovat systematickou a ucelenou kosmologii, a který tak stojí na samém počátku evropské filosofie a vědy. K jeho dílu přistupuje z filosofických, nikoli filologických pozic a usiluje o systematickou rekonstrukci jednotného hésiodovského univerza v širším kontextu řeckého archaického myšlení a také s ohledem na jeho budoucí organický vývoj, zejména u takzvaných prvních filosofů. Vždyť pozdější myšlení z Hésioda přirozeně vycházelo jako z jednoho ze svých nejstarších zdrojů a Hésiodos a Homér byli uváděni (tradičně právě v tomto pořadí) jako „učitelé Hellady“. Návazná tradice svébytným způsobem rozvíjela a samozřejmě také přeznačovala možnosti, které Hésiodovo staré podání o povaze světa a místě člověka v něm otevřelo. Hlubší obeznámenost s tímto básníkem by tak měla patřit k základní výbavě každého, kdo se chce vážně zabývat předsokratovskými mysliteli, ale samozřejmostí by měla být i pro badatele, kteří studují takové filosofické „klasiky“, jako je Platón nebo Aristotelés. Zrození světa: kosmologie básníka Hésioda - Eliška Luhanová od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.