Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Eduard Škoda: Cesty české alternativní léčby

Knihy

Eduard Škoda: Cesty české alternativní léčby

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Cesty české alternativní léčby - metody a osobnosti přináší mnoho zajímavých údajů a zabývá se i historií přírodní léčby a osudy jejích reprezentantů v českých zemích. Umožní čtenáři orientaci v současných alternativních trendech a přinese mu informace pro jeho vlastní rozhodování a způsob života. Renomovaný ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eduard Škoda: Cesty české alternativní léčby koupíte i tady

Specifikace Eduard Škoda: Cesty české alternativní léčby

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 122 Kč

Renomovaný autor, novinář a rozhlasový reportér navštívil mnohé známé lékaře i léčitele, zabývající se tzv. alternativními metodami léčby a zlepšování zdraví. Výsledkem rozhovorů s nimi je tato kniha. ... a dál?

Produkt Eduard Škoda: Cesty české alternativní léčby

Eduard Škoda: Cesty české alternativní léčby - parametry

Název produktu: Eduard Škoda: Cesty české alternativní léčby
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 122 Kč
Maximální cena: 180 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Cesty české alternativní léčby - metody a osobnosti přináší mnoho zajímavých údajů a zabývá se i historií přírodní léčby a osudy jejích reprezentantů v českých zemích. Umožní čtenáři orientaci v současných alternativních trendech a přinese mu informace pro jeho vlastní rozhodování a způsob života.

Renomovaný autor, novinář a rozhlasový reportér navštívil mnohé známé lékaře i léčitele, zabývající se tzv. alternativními metodami léčby a zlepšování zdraví. Výsledkem rozhovorů s nimi je tato kniha. Vypráví o přístupech jako je devitalizace nádorů, homeopatie, makrobiotika po česku, autopatie, léčba obrazy, urinoterapie, reflexní terapie ad. Popis Úryvek z úvodu:

Alternativní medicína - to není příliš šťastný pojem. Slovo "alternace" znamená "něco jiného". Lepší je hovořit o medicíně celostní (holistické), anebo ještě lépe o alternativních metodách léčení. O léčení založeném na celkovém chápání člověka. Současná česká medicína je víc medicínou o chorobách než medicínou o člověku. Pacient je vyšetřen, je mu přidělena nebo přímo určena určitá diagnóza a na ni pak navazuje příslušná terapie. Ale člověk je složitější. Má souběh psychosomatických nemocí.

(...)

Jasný úspěch moderní medicíny na přelomu dvacátého a jednadvacátého století by měl logicky odsunout alternativy, jako je například homeopatie nebo přírodní léčitelství, do úplného zapomnění. Ale není tomu tak. (...) Účinek některých alternativních terapií i diagnostik není ověřován klinickými postupy, což ovšem vůbec neznamená, že nemají účinek. (...) A tak se "neví", nebo nechce vědět, proč lidé začínají alternativní léčbě tolik důvěřovat. Tato "záhada" je vysvětlitelná. Zůstane však mnoho jiných skutečných záhad. Biologický svět je totiž plný tajemství. Proč mikroorganismy produkují antibiotika? Proč jsou rostliny nejlepšími farmaceutickými továrnami? Zatím neznáme a možná nebudeme nikdy znát odpověď na řadu takových proč, protože jak si jednou povzdechl Albert Einstein, "příroda je zatraceně podivná".

Sedm let jsem týden co týden na stanici Českého rozhlasu Regina Praha připravoval dialog Zastavení u zdraví. Tato kniha je tak trochu shrnutím toho, o čem jsem s lékaři a léčiteli hovořil.

Počet stran: 232

Rozměry: 145 x 205 mm

Vazba: brožovaná Další sdělení Další informace o knize Cesty české alternativní léčby metody a osobnosti naleznete v článku Alternativy ve výběru potravin. Autor knihy Tony Adams, Vydavatelstvo Alternativa,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.