Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ebeling a Richard: Autoři CEPu o euru

Knihy

Ebeling a Richard: Autoři CEPu o euru

Hodnocení: 1x
  • 4

Evropské integraci a evropské měnové unii se ekonomové CEPu (poněkud neobvyklý termín "ekonomové CEPu" je snad trochu ambiciózní, ale v každém případě zcela volná a nezávazná "škatulka" pro ekonomy, kteří s CEPem tak či onak spolupracují a jejichž texty jsme v minulosti nejednou publikovali) ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ebeling a Richard: Autoři CEPu o euru koupíte i tady

Specifikace Ebeling a Richard: Autoři CEPu o euru

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 121 Kč

CEP nabízí knížku Autoři CEPu o euru , do níž přispěli Václav Klaus, Miroslav Singer, Mojmír Hampl, Vladimír Tomšík, Jiří Weigl, Stanislava Janáčková, Petr Mach, Jan Skopeček, Wilhelm Hankel a Richar ... a dál?

Produkt Ebeling a Richard: Autoři CEPu o euru

Ebeling a Richard: Autoři CEPu o euru - parametry

Název produktu: Ebeling a Richard: Autoři CEPu o euru
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 121 Kč
Maximální cena: 165 Kč
Ušetríte až: 44 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Evropské integraci a evropské měnové unii se ekonomové CEPu (poněkud neobvyklý termín "ekonomové CEPu" je snad trochu ambiciózní, ale v každém případě zcela volná a nezávazná "škatulka" pro ekonomy, kteří s CEPem tak či onak spolupracují a jejichž texty jsme v minulosti nejednou publikovali) věnují už delší dobu. V posledních letech jsme i my vydávali celou řada článků a knih, které se tohoto tématu přímo nebo nepřímo týkají. Patří k nim i jedna z vůbec prvních publikací CEPu, kterou byla téměř před deseti lety sbírka mých textů s názvem "Evropa pohledem politika, Evropa pohledem ekonoma" (z roku 2001). Tématu eura byla v CEPu věnována i řada seminářů a z nich vzniklých sborníků (např.: Možnosti měnové politiky a příchod eura (duben 2002); Euro, statistika a deflace (květen 2003); Euro dříve, nebo později? (březen 2007). Letošní krize eura je dobrým důvodem se k tomuto tématu vrátit. A leccos si připomenout. Sestavený výběr textů ekonomů CEPu je naším aktuálním příspěvkem k tolik potřebné diskusi na toto téma. Ke svému nejnovějšímu textu k euru (který je také uveden v tomto sborníku, nechci přidávat nic nového, chci naopak citovat ze svého prvního souvislejšího textu na toto téma, se kterým jsem vystoupil v srpnu 1996, tedy před čtrnácti lety, na Evropském fóru v rakouském Alpbachu (a o měsíc později ve washingtonském American Enterprise Institute). Tento projev byl přetisknut v mé, již citované knize (str. 93 99). Mou tehdejší výchozí tezí bylo, že je "Evropská měnová unie zřetelně politický, a proto nikoli čistě ekonomický projekt". Přidal jsem k tomu podle mého názoru důležitou poznámku, že je "více politickým cílem politiků než politickým cílem občanů jednotlivých evropských zemí". I dnes jsem přesvědčen o tom, že to je nikoli zanedbatelný rozdíl, který však bývá málo zdůrazňován. Právě o tom je totiž onen demokratický deficit v EU. Právě proto v řadě zemí nikdy nebylo na téma eura povoleno uspořádat referendum. A kde uspořádáno bylo, tam bylo euro většinou odmítnuto. V říjnu 2000 jsem uveřejnil v Denících Bohemia článek s názvem "Dánské referendum řeklo euru NE!", kde jsem se zamýšlel nad tím, proč euro odmítli právě Dánové, kteří nejsou žádnými euroskeptiky. Odpověď je jasná: není to o skepticismu nebo optimismu, je to o analýze nákladů a výnosů. Autoři CEPu o euru - a kolektiv Richard Ebeling. CEP nabízí knížku „Autoři CEPu o euru“, do níž přispěli Václav Klaus, Miroslav Singer, Mojmír Hampl, Vladimír Tomšík, Jiří Weigl, Stanislava Janáčková, Petr Mach, Jan Skopeček, Wilhelm Hankel a Richard Ebeling. Předmluvu napsal prezident Václav Klaus. Úvod napsal editor Martin Slaný. Knížka by neměla chybět žádnému ekonomovi zajímajícímu se o krizi eurozóny. Autoři CEPu o euru - a kolektiv Richard Ebeling od nakladatelství Centrum pro ekonomiku a politiku v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.