Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Drahý pane kancléři … I. díl

Knihy

Drahý pane kancléři … I. díl

Hodnocení: 1x
  • 4

„Drahý pane kancléři …“ – Vzájemná korespondence Milady Paulové a Přemysla Šámala - I. díl (1921–1935) - Daniela Brádlerová, Jan Hálek . Kniha zpřístupňuje vzájemnou korespondenci mezi historičkou Miladou Paulovou (1891-1970) a kancléřem prezidenta republiky Přemyslem Šámalem (1867-1941) jako historicky významný a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89399
skladem

Jaké má kniha
Drahý pane kancléři … I..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Drahý pane kancléři … I. díl koupíte i tady

Specifikace Drahý pane kancléři … I. díl

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 318 Kč

Kniha zpřístupňuje vzájemnou korespondenci mezi historičkou Miladou Paulovou (1891-1970) a kancléřem prezidenta republiky Přemyslem Šámalem (1867-1941) jako historicky významný a zajímavý pramen. ... a dál?

Produkt Drahý pane kancléři … I. díl

Drahý pane kancléři … I. díl - parametry

Název produktu: Drahý pane kancléři … I. díl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 318 Kč
Maximální cena: 456 Kč
Ušetríte až: 138 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

„Drahý pane kancléři …“ – Vzájemná korespondence Milady Paulové a Přemysla Šámala - I. díl (1921–1935) - Daniela Brádlerová, Jan Hálek . Kniha zpřístupňuje vzájemnou korespondenci mezi historičkou Miladou Paulovou (1891-1970) a kancléřem prezidenta republiky Přemyslem Šámalem (1867-1941) jako historicky významný a zajímavý pramen, který zaznamenává nejen osobní život první československé profesorky, ale i vývoj československé historické vědy a kultury v jejich provázanosti s politickou scénou první republiky. Korespondence je svědectvím o komplikovaném životě vědkyně, která jako první žena, Češka, dosáhla nejvyššího univerzitního gradu (1935 mimořádná profesorka, 1939 řádná profesorka dějin slovanských národů a byzantologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy) a stala se členkou celé řady prestižních domácích i zahraničních vědeckých organizací. Edice je též důležitým pramenem pro bouřlivé dějiny Jugoslávie v meziválečném období, v nichž Paulová v několika případech sehrála aktivní roli. První díl edice obsahuje vzájemnou korespondenci obou aktérů z let 1921-1935, tedy od první studijní cesty M. Paulové do Jugoslávie až po získání titulu mimořádné profesorky všeobecných dějin východní Evropy a Balkánského poloostrova na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. „Drahý pane kancléři …“ – Vzájemná korespondence Milady Paulové a Přemysla Šámala - I. díl (1921–1935) - Daniela Brádlerová, Jan Hálek od nakladatelství v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.