Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Drahomír Suchánek: Právo exklusivity při papežských volbách

Knihy osobnosti a fakta

Drahomír Suchánek: Právo exklusivity při papežských volbách

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Právo exklusivity při papežských volbách - Ius exclusivae - Drahomír Suchánek. Papežské volby vždy přitahovaly pozornost odborníků i široké veřejnosti a až do dnešní doby si zachovaly jistou míru tajemství. Papež, jakožto hlava katolické církve, soustřeďoval ve svých rukou značný vliv a vedle čistě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ius exclusivae. Právo e..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Drahomír Suchánek: Právo exklusivity při papežských volbách koupíte i tady

Specifikace Drahomír Suchánek: Právo exklusivity při papežských volbách

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 161 Kč

Papežské volby vždy přitahovaly pozornost odborníků i široké veřejnosti a až do dnešní doby si zachovaly jistou míru tajemství. Papež, jakožto hlava katolické církve, soustřeďoval ve svých rukou zn ... a dál?

Produkt Drahomír Suchánek: Právo exklusivity při papežských volbách

Drahomír Suchánek: Právo exklusivity při papežských volbách - parametry

Název produktu: Drahomír Suchánek: Právo exklusivity při papežských volbách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 161 Kč
Maximální cena: 245 Kč
Ušetríte až: 84 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Právo exklusivity při papežských volbách - Ius exclusivae - Drahomír Suchánek. Papežské volby vždy přitahovaly pozornost odborníků i široké veřejnosti a až do dnešní doby si zachovaly jistou míru tajemství. Papež, jakožto hlava katolické církve, soustřeďoval ve svých rukou značný vliv a vedle čistě církevních záležitostí vstupoval také do politických a mocenských problémů. Světští vládcové se proto snažili již od raných dějin papežské volby ovlivňovat a osobovali si právo určovat, kdo má katolickou církev vést.,br> Mezi mnoha způsoby ovlivnění papežských voleb vyniká tzv. právo exklusivity. Projevovalo se jako oprávnění některých katolických panovníků vyslovit v rámci volebního konkláve svůj nesouhlas s jedním z kandidátů papežského stolce, a tím ho z volby vyloučit. Ačkoliv církev tyto praktiky často kritizovala, přetrvaly po celý novověk a teprve na počátku 20. století byly s konečnou platností zakázány. Předkládaná kniha poskytuje základní vhled do vývoje papežských voleb a podrobně představuje dějinné i historické prvky výběru hlavy katolické církve. Čtenář se současně seznámí se zákulisím volebního klání, včetně způsobů, jimiž jednotlivé strany prosazovaly své kandidáty. Publikace: Právo exklusivity při papežských volbách - Ius exclusivae - Drahomír Suchánek. Drahomír SuchánekAleš Skřivan 2012Kniha, čeština, 272 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.