Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Dopravní psychologie

Učebnice/Odborná literatura

Dopravní psychologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace Dopravní psychologie je komplexní a na našem knižním trhu jedinečná publikace v oblasti bezpečnosti dopravy, která se věnuje výběru, výcviku a rehabilitaci řidičů. Čtenář se obeznámí se základy psychologické diagnostiky v oblasti dopravy, s postupem dopravněpsychologického vyšetření, nezbytného k posouzení ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Dopravní psychologie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dopravní psychologie koupíte i tady

Specifikace Dopravní psychologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 254 Kč

Dopravní psychologie je komplexní publikace v oblasti bezpečnosti dopravy, která se věnuje výběru, výcviku a rehabilitaci řidičů. ... a dál?

Produkt Dopravní psychologie

Dopravní psychologie - parametry

Název produktu: Dopravní psychologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 254 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 45 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace Dopravní psychologie je komplexní a na našem knižním trhu jedinečná publikace v oblasti bezpečnosti dopravy, která se věnuje výběru, výcviku a rehabilitaci řidičů. Čtenář se obeznámí se základy psychologické diagnostiky v oblasti dopravy, s postupem dopravněpsychologického vyšetření, nezbytného k posouzení psychické způsobilosti pro řízení, i s jeho legislativním rámcem, dále se věnuje osobnostním rysům problémových řidičů a možnostem jejich rehabilitace. Kniha rovněž obsahuje přehledný výčet psychodiagnostických metod v dopravní psychologii včetně přístrojové diagnostiky. Je určena zejména dopravním a klinickým psychologům, expertům v oblasti dopravní problematiky, učitelům v autoškolách, studentům psychologie a dopravních fakult.   Z obsahu Úvod 1. Doprava v současném světě (Martin Kořán) 1.1 Význam dopravy a její místo v současném světě 1.2 Bezpečnost dopravy 1.3 Vize do budoucna – trendy 2. Výběr řidičů a posuzování psychické způsobilosti k řízení (Martin Kořán, Vlasta Rehnová) 2.1 Klinické vyšetření a dopravněpsychologické vyšetření (Martin Kořán) 2.1.1 Klinické vyšetření 2.2 Dopravněpsychologické vyšetření 2.3 Minimální standardy pro dopravněpsychologické vyšetření (Vlasta Rehnová) 2.3.1 Struktura dopravněpsychologického vyšetření 2.3.2 Zásady provádění dopravněpsychologického vyšetření 2.3.3 Specifické situace 2.4 Etické otázky práce psychologa (Vlasta Rehnová) 2.4.1 Evropský metakodex etiky 2.4.2 Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších novel 2.4.3 Projekt EuroPsy 2.4.4 Etické zásady dopravněpsychologického vyšetřování 2.5 Péče o účastníky nehod a jejich blízké (Martin Kořán) 3. Psychické vlastnosti a funkce posuzované v dopravněpsychologickém vyšetření (Matúš Šucha, Martin Seitl) 3.1 Kognitivní funkce a procesy při řízení 3.2 Role osobnostních vlastností při řízení 3.2.1 Pojem „osobnost“ 3.2.2 Typologie řidiče 3.2.3 Vybrané složky osobnosti řidiče 4. Posuzování způsobilosti u specifických skupin řidičů (Martin Kořán) 4.1 Nemoc diabetes mellitus vylučující nebo podmiňující zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel 4.2 Nemoci, vady nebo stavy nervové soustavy vylučující nebo podmiňující zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel 4.3 Posuzování způsobilosti k řízení u neurologických pacientů 4.4 Nemoci, vady a stavy způsobující duševní poruchy vylučující nebo podmiňující zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel 4.5 Posuzování způsobilosti k řízení u poruch osobnosti 4.6 Posuzování způsobilosti k řízení u psychiatrických pacientů 4.7 Posuzování způsobilosti k řízení u snížené inteligence 4.8 Posuzování způsobilosti k řízení u deficitu pozornosti, ADHD 4.9 Posuzování způsobilosti k řízení u pacientů s chronickými nemocemi 4.10 Posuzování zdravotní způsobilosti řidičů starších šedesáti pěti let 4.11 Kompenzace deficitů 4.12 Řidiči po úrazu 4.13 Řidiči s tělesným postižením 4.14 Řidiči s anamnézou závislosti na návykových látkách (Matúš Šucha) 4.14.1 Identifi


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.