Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Donna Finando: Spoušťové body a jejich odstraňování

Knihy

Donna Finando: Spoušťové body a jejich odstraňování

Hodnocení: 1x
  • 4

Překlad z angličtiny. Originální název: Trigger Point. Self-Care Manual. For pain-Free Movement. By Donna Finando, L.Ac., L.M.T. Spoušťové body (angl. trigger points) jsou velice bolestivá místa hmatatelná jako tvrdé hrudky v napjatých svalech. Tyto body bývají zdrojem omezení pohybu, bolestí a dalších potíží. Mají ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Spoušťové body a jejich..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Donna Finando: Spoušťové body a jejich odstraňování koupíte i tady

Specifikace Donna Finando: Spoušťové body a jejich odstraňování

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 251 Kč

Nejrůznější tělesné potíže a pohybová omezení začínají často svalovými poraněními.Autorka v této knize poskytuje návod k léčbě i prevenci takových svalových poranění. ... a dál?

Produkt Donna Finando: Spoušťové body a jejich odstraňování

Donna Finando: Spoušťové body a jejich odstraňování - parametry

Název produktu: Donna Finando: Spoušťové body a jejich odstraňování
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 251 Kč
Maximální cena: 398 Kč
Ušetríte až: 147 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Překlad z angličtiny. Originální název: Trigger Point. Self-Care Manual. For pain-Free Movement. By Donna Finando, L.Ac., L.M.T. Spoušťové body (angl. trigger points) jsou velice bolestivá místa hmatatelná jako tvrdé hrudky v napjatých svalech. Tyto body bývají zdrojem omezení pohybu, bolestí a dalších potíží. Mají tu vlastnost, že vyvolávají přenesenou bolest v jiných částech těla. Některé příklady přenesené bolesti jsou migrény, bolesti dutin, čelistí, uší, krku, píchání v bocích při běhu, bolavé nohy, chodidla, apod. Ztuhlost a bolest v kloubech jako zápěstí, lokty, ramena, kolena a kyčle často nebývá nic jiného než přenesená bolest ze spoušťových bodů přiléhajících svalů.

Každý stres, nemoc, úraz, nervové nebo fyzické napětí zanechávají v těle svérázné stopy – specifické ztuhlosti svalů. Jsou to velice bolestivá místa hmatatelná jako tvrdé hrudky v napjatých svalech, které zabraňují plynulému toku energií, narušují inervaci tkáni, vyvolávají, „přenesenou bolest“ v jiných částech těla, provokují nemoci a choroby. Jsou to trigger points, čili spoušťové body.

 

Spoušťové body negativně ovlivňují nejenom tělesné pochody organizmu ale také i psychiku, chování, povahu, celkovou kvalitu života. Naše spoušťové body jsou překážkami k našemu fyzickému a duševnímu zdraví a úspěšnosti, které doslovně nosíme v sobě.

 

Spoušťové body nejsou nemoc. Naopak, je to přirozený projev obranné reakci organizmu na situace stresující tělo nebo psychiku. Špatné na tom je, že po odeznění těchto situaci, v těle nedochází k původnímu uvolnění, napětí přetrvává. Na udržení toho už zcela nepotřebného napětí, organizmus zbytečně vynakládá hodně úsilí a energií. Odstraněním těchto bodů napětí docílíme vysvobození velkého množství energií, po které žizní orgány a psychika.

 

Spoušťové body vznikají velmi rychlé, ale jsou těžce odstranitelné. Proti nim nejsou účinné léky a masti, aplikace tepla nebo chladu, cvičení. Ony neodpovídají na pozitivní myšlení, relaxaci, meditaci.

 

Při troše snahy a znalosti můžete sám u sebe některé ty body objevit, ale těžko dokážete je samostatně úplně odstranit. Pomoct mohou pouze speciální terapeutické zákroky zaměřené přímo na odstraňování spoušťových bodů, které musí být prováděný odborníkem. Jsou to vždy zákroky fyzické a hodně bolestivé. Léčba musí být dlouhodobá, kůrová. Nicméně, vynaložené úsilí, čas, peníze a utrpení za to stojí. Spoušťové body musí pryč!

 

Donna Finandová v této knize poskytuje návod k léčbě a prevenci spoušťových bodů. Uvádí nejen příčiny vzniku zatuhnutí a omezení funkčosti svalových vláken, ale také podrobně popisuje dostupné metody samoošetření a odstránění spoušťových bodů. Publikace: Spoušťové body a jejich odstraňování - Návod k samoošetření - Donna Finandová. Nejrůznější tělesné potíže a pohybová omezení začínají často

svalovými poraněními, která v důsledku převládajícího konvenčního

přístupu k ortopedické péči nejsou adekvátně ošetřena.

Autorka v této knize poskytuje návod k léčbě i prevenci takových

svalovýc


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.