Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.: Trojrozměrná konformní radioterapie karcinomu prostaty - doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.

Knihy

doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.: Trojrozměrná konformní radioterapie karcinomu prostaty - doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.

Hodnocení: 1x
  • 4

Radioterapie má významnou úlohu v léčbě lokalizovaného karcinomu prostaty. U časného onemocnění je alternativou radikální operace, zatímco u lokálně pokročilého karcinomu je optimální metodou k dosažení dlouhodobé místní kontroly. Možnosti konvenční radioterapie jsou limitovány tolerancí zdravých tkání. Trojrozměrná ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78552
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.: Trojrozměrná konformní radioterapie karcinomu prostaty - doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 150 Kč

Radioterapie má významnou úlohu v léčbě lokalizovaného karcinomu prostaty. U časného onemocnění je alternativou radikální operace, zatímco u lokálně pokročilého karcinomu je optimální metodou k dosaže ... a dál?

Produkt doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.: Trojrozměrná konformní radioterapie karcinomu prostaty - doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.

doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.: Trojrozměrná konformní radioterapie karcinomu prostaty - doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D. - parametry

Název produktu: doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.: Trojrozměrná konformní radioterapie karcinomu prostaty - doc. MUDr. Karel Odrážka Ph.D.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 150 Kč
Maximální cena: 190 Kč
Ušetríte až: 40 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Radioterapie má významnou úlohu v léčbě lokalizovaného karcinomu prostaty. U časného onemocnění je alternativou radikální operace, zatímco u lokálně pokročilého karcinomu je optimální metodou k dosažení dlouhodobé místní kontroly. Možnosti konvenční radioterapie jsou limitovány tolerancí zdravých tkání. Trojrozměrná konformní radioterapie (3D-CRT) je spojena s technickým pokrokem, který nastal v 80. letech minulého století (počítačová tomografie, nové algoritmy pro výpočet dávky v prostoru, zobrazení z pohledu svazku záření). Metoda je založena na přesné definici a prostorové rekonstrukci cílového objemu a rizikových orgánů. Svazek záření je tvarován tak, aby kopíroval vymezený cílový objem. Výsledkem je homogenní ozáření oblasti zájmu při současném šetření okolních orgánů. Pomocí 3D-CRT je možné aplikovat suprakonvenční dávky záření, aniž by se významně zvýšilo riziko poškození zdravých tkání. Největší klinické zkušenosti s 3D-CRT jsou k dispozici právě u lokalizovaného karcinomu prostaty. Je

prokázáno, že navýšení dávky záření o 10 - 20 %, ve srovnání s dávkou konvenční, vede k vyšší lokální kontrole onemocnění a zlepšuje dlouhodobé přežití bez biochemického relapsu. Na Klinice onkologie a radioterapie FN Hradec Králové, kde autor působí, léčí pacienty s karcinomem prostaty pomocí 3D-CRT od roku 1997. Obsahem publikace je prezentace technických a dozimetrických aspektů 3D-CRT, komparace konvenční a konformní ozařovací techniky a především vyhodnocení akutní toxicity v rozsáhlém souboru pacientů. Trojrozměrná konformní radioterapie karcinomu prostaty - Karel Odrážka od authora Karel Odrážka a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.