Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen DNM Pataňdžaliho Jógasútry 1 - Mahéšvaránanda Paramahansa

Knihy

DNM Pataňdžaliho Jógasútry 1 - Mahéšvaránanda Paramahansa

Hodnocení: 1x
  • 4

  Pataňdžaliho jógasútry jsou zřejmě nejstarším a nejucelenějším shrnutím principů jógy. Jejich vznik sahá do druhého století před Kristem, ale samotný systém jógy, který zaznamenávají, je mnohem starší. Jak vyplývá už z názvu, jedná se o spis v podobě súter. Sútry jsou na nejvyšší míru zestručněné a zkrácené poučky, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83768
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace DNM Pataňdžaliho Jógasútry 1 - Mahéšvaránanda Paramahansa

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 155 Kč

Publikace: Pataňdžaliho Jógasútry - Mahéšvaránanda Paramahansa. V této první knize čtyřdílné řady nám autor velice prostě a pro každého srozumitelně vysvětluje hlubokou moudrost súter obsažených v prvním dílu nazvaném samádhi-páda. Významný staroindický spis o základech a podstatě jógy se zasvěceným komentářem a překladem paramhansy svámího Mahéšvaránandy. Pataňdžaliho jógasútry jsou zřejmě nejstarším a nejucelenějším shrnutím principů jógy. Zabývá se mimo jiné i překážkami na cestě k jeho dosažení a tím, jak tyto » ... a dál?

Produkt DNM Pataňdžaliho Jógasútry 1 - Mahéšvaránanda Paramahansa

DNM Pataňdžaliho Jógasútry 1 - Mahéšvaránanda Paramahansa - parametry

Název produktu: DNM Pataňdžaliho Jógasútry 1 - Mahéšvaránanda Paramahansa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 155 Kč
Maximální cena: 155 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

  Pataňdžaliho jógasútry jsou zřejmě nejstarším a nejucelenějším shrnutím principů jógy. Jejich vznik sahá do druhého století před Kristem, ale samotný systém jógy, který zaznamenávají, je mnohem starší. Jak vyplývá už z názvu, jedná se o spis v podobě súter. Sútry jsou na nejvyšší míru zestručněné a zkrácené poučky, které vyjadřují pouze základní podstatu formulované myšlenky. Formou súter byly ve staré Indii zapsány všechny poznatky všech vědních disciplín, aby bylo umožněno jejich snadné zapamatování. Až příliš stručná formulace súter však vedla k tomu, že k jejich správnému pochopení v celé šíři a v dalších souvislostech byl vždy nezbytný výklad učitele nebo komentátora. V této první knize z celkem čtyřdílné řady nám autorovi komentáře velice prostě a srozumitelně vysvětlují hlubokou moudrost súter obsažených v prvním dílu nazvaném Samádhi-páda. Nejedná se o suché filozofické poučky, ale o živoucí, neustále platné principy, kterými se podle starobylých poznatků jógy řídí lidská mysl a celý lidský život. První díl Pataňdžaliho jógasúter pojednává o nejvyšším duchovním vědění, o poznání sama sebe a o uskutečnění božské podstaty v sobě samém, o samádhi. Samádhi, stav jednoty s všudypřítomným a všeprostupujícím kosmickým Já, je nejvyšším cílem jógy. Kniha se však neomezuje na pouhý popis jednotlivých stupňů tohoto stavu. Zabývá se mimo jiné i překážkami na cestě k jeho dosažení a tím, jak tyto překážky odstraňovat a získávat větší klid mysli, vnitřní rovnováhu, spokojenost a sebevládu. Ukazuje nám tak cíl a cestu, pro něž se každý duchovně hledající může svobodně rozhodnout.  


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.