Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen David Nicolle: Pád Akkonu 1291

Knihy osobnosti a fakta

David Nicolle: Pád Akkonu 1291

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Bitevní scény v celobarevném provedení - trojrozměrné mapy z ptačí perspektivy - ilustrace - mapy. Stručný popis knihy Pád Akkonu 1291 - Krvavý zánik křižáckých států: Do rukou čtenářů se dostává atraktivní a na českém trhu vzácné téma - dramatické události na území Blízkého východu koncem 13. století, kdy se chýlí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83901

Jaké má kniha
Pád Akkonu 1291
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace David Nicolle: Pád Akkonu 1291

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 76 Kč

Publikace: Pád Akkonu 1291 - Krvavý zánik křižáckých států - Nicolle David. Do rukou čtenářů se dostává atraktivní a na českém trhu vzácné téma - dramatické události na území Blízkého východu koncem 13. století, kdy se chýlí ke svému závěru velkolepá éra křižáckých států. Před branami bohatého přístavního města a poslední velké křižácké pevnosti ve Svaté zemi, Akkonu, stojí muslimská armáda a obránci města už nemají sílu vzdorovat. Píše se rok 1291 a uzavírá se poslední kapitola dějin křížových tažení. Nahlédneme » ... a dál?

Produkt David Nicolle: Pád Akkonu 1291

David Nicolle: Pád Akkonu 1291 - parametry

Název produktu: David Nicolle: Pád Akkonu 1291
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 76 Kč
Maximální cena: 89 Kč
Ušetríte až: 13 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Bitevní scény v celobarevném provedení - trojrozměrné mapy z ptačí perspektivy - ilustrace - mapy. Stručný popis knihy Pád Akkonu 1291 - Krvavý zánik křižáckých států: Do rukou čtenářů se dostává atraktivní a na českém trhu vzácné téma - dramatické události na území Blízkého východu koncem 13. století, kdy se chýlí ke svému závěru velkolepá éra křižáckých států. Před branami bohatého přístavního města a poslední velké křižácké pevnosti ve Svaté zemi, Akkonu, stojí muslimská armáda a obránci města už nemají sílu vzdorovat.  Píše se rok 1291 a uzavírá se poslední kapitola dějin křížových tažení. Nahlédneme do dějů, které této prohře křesťanů předcházely, a poznáme jejich hlavní aktéry, atmosféru v obou nepřátelských táborech, roli rytířských řádů a Svaté stolice, organizaci armád a samotný průběh dobývání města.  Velice zajímavé je líčení života muslimů a způsob jejich myšlení, třeba o postavení otroků. Nechybí úryvky z dobových kronik, četné ilustrace, mapy. V dubnu 1291 oblehlo vojsko mamlúků Akkon, poslední velkou křižáckou pevnost ve Svaté zemi. Po šest týdnů trvajících bojích mamlúkové na několika místech prolomili vnější pás hradeb a město dobyli. Řádovým rytířům se podařilo je dočasně zatlačit zpět, ale o tři dny později byl zdolám i pás vnitřního opevnění. Král kyperský a jeruzalémský Jindřich II. unikl, ale většina bojovníků i obyvatel města zahynula v bojích nebo byla prodána do otroctví. Přeživší rytíři ustoupili do opevněných věží, kde ...


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.