Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen David Marsh: Euro

Učebnice/Odborná literatura

David Marsh: Euro

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Euro je strhujícím příběhem projektu hospodářské a měnové unie. Autor bez příkras popisuje trnitou cestu společné evropské měny od vize k realitě a vysvětluje, proč se euro začalo záhy po svém zavedení hroutit, proč měnovou unii zachvátila dluhová krize a proč se začala utápět v hořkých vnitřních konfliktech. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78619

Jaké má kniha
Euro
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Marsh: Euro koupíte i tady

Specifikace David Marsh: Euro

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 80 Kč

Kniha Euro Davida Marshe je strhujícím příběhem projektu hospodářské a měnové unie. Autor bez příkras popisuje trnitou cestu společné evropské měny od vize k realitě a vysvětluje, proč se euro začalo ... a dál?

Produkt David Marsh: Euro

David Marsh: Euro - parametry

Název produktu: David Marsh: Euro
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 80 Kč
Maximální cena: 378 Kč
Ušetríte až: 298 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Euro je strhujícím příběhem projektu hospodářské a měnové unie. Autor bez příkras popisuje trnitou cestu společné evropské měny od vize k realitě a vysvětluje, proč se euro začalo záhy po svém zavedení hroutit, proč měnovou unii zachvátila dluhová krize a proč se začala utápět v hořkých vnitřních konfliktech. David Marsh tvrdí, že euro se ve stávající podobě udrží nad vodou jen za cenu sílících rozporů mezi politiky a voliči. Právě oni ponesou náklady všech špatných rozhodnutí, která dnes hospodářskou a měnovou unii táhnou ke dnu.

George Soros o knize řekl: „Je to politický thriller: obchody a jednání, která stojí za měnou, jež byla vytvořena nejen jako finanční nástroj, ale i jako způsob překonání staletí sporů. Každý, kdo se zajímá o evropskou politiku, ekonomiku a o to, jakou roli má Evropa ve světě zaujímat, si knihu užije."" Časopis The Economist knihu označil za „nepostradatelný průvodce monetární politikou"".

David Marsh je předsedou SCCO International a spolupředsedou Fóra oficiálních monetárních a finančních institucí (OMFIF). Mezi jeho nejznámější knihy patří The Bundesbank: The Bank That Rules Europe (Bundesbank: Banka, jež vládne Evropě, 1992), Germany and Europe: The Crisis of Unity (Německo a Evropa: Krize jednoty, 1994) a The Germans: Rich, Bothered and Divided (Němci: bohatí, strhaní a rozdělení, 1989). (boj o osud nové globální měny) Publikace: Euro - Daniel Marsh. První kniha, která z politického a ekonomického hlediska

srozumitelně popisuje vznik a vývoj eura. Dnes je euro nadnárodní

měnou pro sedmnáct evropských států a druhou největší rezervní

měnou světa. David Marsh vypráví příběh střetů, intrik a dohod.

Analyzuje úspěchy i nedostatky eura v první dekádě jeho existence. Publikace: Euro - Daniel Marsh.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.