Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Darold A. Treffert: Ostrovy génia

Učebnice/Odborná literatura

Darold A. Treffert: Ostrovy génia

Hodnocení: 1x
  • 4

KNHA MÁ LEHCE POŠKOZENÉ DESKY NA ZADNÍ STRANĚ Co je to savantský syndrom? Jedná se o velmi vzácný stav, objevující se u osob postižených jednou či více vývojovými poruchami, včetně poruchy autistického spektra. Tito jedinci zároveň disponují některými oblastmi nadání, ve kterých mají téměř nadlidské, brilantní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ostrovy génia
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Darold A. Treffert: Ostrovy génia koupíte i tady

Specifikace Darold A. Treffert: Ostrovy génia

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 162 Kč

Co je to savantský syndrom? Jedná se o velmi vzácný stav, objevující se u osob postižených jednou či více vývojovými poruchami, včetně poruchy autistického spektra. Tito jedinci zároveň disponují něk ... a dál?

Produkt Darold A. Treffert: Ostrovy génia

Darold A. Treffert: Ostrovy génia - parametry

Název produktu: Darold A. Treffert: Ostrovy génia
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 300 Kč
Ušetríte až: 138 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

KNHA MÁ LEHCE POŠKOZENÉ DESKY NA ZADNÍ STRANĚ Co je to savantský syndrom? Jedná se o velmi vzácný stav, objevující se u osob postižených jednou či více vývojovými poruchami, včetně poruchy autistického spektra. Tito jedinci zároveň disponují některými oblastmi nadání, ve kterých mají téměř nadlidské, brilantní schopnosti – autor je nazývá „ostrovy génia“ – a které nápadně kontrastují s jejich celkovým omezením. Může to být nadání kreslířské, počtářské, hudební či počítání kalendáře. Autor Darold Treffert v této fascinující publikaci mimo jiné rovněž zkoumá fenomén genetické paměti (případy, kdy osoby nějakým způsobem „znají“ věci, které se nikdy neučily) a „náhlého génia“ neboli „získaný savantismus“, kdy se u neurotypické osoby po zranění hlavy nebo mrtvici nečekaným, ohromujícím způsobem rozvinou schopnosti podobné savantským. Doktor Treffert přesvědčivě ukazuje, že tyto fenomény dokazují existenci zásobárny nevyužitého potenciálu – včetně schopnosti stát se savantem – v nás všech. Zabývá se rovněž tím, jak lze savantské schopnosti pěstovat a jak mohou pomoci osobě, která je má, zvláště pokud se jedná o osobu na autistickém spektru. Barevná příloha obsahuje reprodukce mimořádných uměleckých děl některých savantů, o nichž je v knize zmínka. Kniha Ostrovy génia je určena všem těm, kdo se někdy zabývali úvahami o tom, jak pracuje mysl savanta, a také klinickým lékařům, rodičům, učitelům, terapeutům a dalším osobám, které pečují o osoby se savantským syndromem a jimž není lhostejný jejich osud. Darold A. Treffert, M. D., je profesorem klinické psychiatrie na lékařské fakultě Wisconsinské univerzity. Už téměř padesát let pracuje se savanty a zkoumá tento vzácný stav. Byl také konzultantem oscarového filmu Rain Man, ve kterém Dustin Hoffman ztvárnil autistického savanta. Kim Peek – inspirace pro tento film – je pouze jedním z mimořádných lidí, s nimiž nás doktor Treffert v této knize seznamuje.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.