Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Danielle Steel: Pegas

Próza - beletrie

Danielle Steel: Pegas

Hodnocení: 1x
  • 5

Nicholas von Bingen a Alex von Hemmerle jsou nerozluční přátelé, jejichž původ i osudy se vzájemně podobají. Svůj poklidný život tráví v blahobytu na bavorském venkově, kde jejich aristokratické rody už celé generace spravují rozsáhlá panství. Oba muži před lety ovdověli a snaží se být svým dětem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pegas
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Danielle Steel: Pegas koupíte i tady

Specifikace Danielle Steel: Pegas

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 63 Kč

Nicholas von Bingen a Alex von Hemmerle jsou nerozluční přátelé, jejichž původ i osudy se vzájemně podobají. Svůj poklidný život tráví v blahobytu na bavorském venkově, kde jejich aristokratické rody ... a dál?

Produkt Danielle Steel: Pegas

Danielle Steel: Pegas - parametry

Název produktu: Danielle Steel: Pegas
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 63 Kč
Maximální cena: 268 Kč
Ušetríte až: 205 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Nicholas von Bingen a Alex von Hemmerle jsou nerozluční přátelé, jejichž původ i osudy se vzájemně podobají. Svůj poklidný život tráví v blahobytu na bavorském venkově, kde jejich aristokratické rody už celé generace spravují rozsáhlá panství. Oba muži před lety ovdověli a snaží se být svým dětem těmi nejlepšími otci – Nick má dva neposedné chlapce a Alex půvabnou dospívající dceru. Zatímco Nick se dosud do správy svého majetku příliš nehrne a raději se věnuje aristokratickým radovánkám, rozumnější Alex zasvětil svůj život chovu lipických koní, ušlechtilých a majestátných tvorů, kteří dokážou každého okouzlit svým půvabem a inteligencí.

V té době se však k moci dostává Adolf Hitler a nikdo by se nenadál, jak strašný dopad bude mít zjištění, že Nick je židovského původu. Chce-li přežít a zachránit své děti, musí opustit svoji vlast a zanechat v Německu veškerý majetek i vše, co je pro něj drahé. Rozhodne se utéct do Ameriky a nerozlučné přátelství i odvěké vazby obou rodin jsou náhle přervány. V daleké zemi za Atlantikem se ocitá Nicholas sám, bez přátel, bez peněz, jen se dvěma dětmi. Jediné, co nedokázal zanechat v rodném Bavorsku, je šestice ušlechtilých koní, velkorysý dar přítele Alexe.

Pegas je příběhem o odvaze, přátelství a lásce... a o nádherném hřebci, jenž oba rody navždy spojí.

Oblíbená autorka románu pro ženy, Danielle Steelová, napsala dojímavý příběh s názvem Pegas o přátelství a lásce ke koním.

Dva přátelé aristokratického původu, Alex a Nicholas, žijí v klidu a blahobytu na venkově v Bavorsku. Mají podobné osudy: Oba jsou vdovci, starají se sami o své děti a rozsáhlé panství. Pravděpodobně by tak prožili v pohodě celý život, kdyby se k moci nedostal Hitler.

Nicholas se náhle dovídá, že je židovského původu po své matce. Stojí před rozhodnutím, zda má emigrovat do Ameriky, nebo čekat, kdy budou on i jeho děti odvedeni do koncentračního tábora. Neumí si představit, že odjede do daleké země bez přátel, bez peněz, s nejistou budoucností. Alex mu nabídne, aby odjel s několika z jeho cvičených koní a zkusil zaměstnání u cirkusu. Co se zdá jako nesmyslný nápad se ukáže jako jediná šance na odchod z nacistického Německa. Alex s Nickem se rozloučí a doufají, že se ještě někdy setkají.

A koně nakonec zůstanou pojítkem mezi oběma rody a spojí je navždy.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.