Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Daniela Urbanová: Latinské proklínací tabulky na území římského impéria

Učebnice/Odborná literatura

Daniela Urbanová: Latinské proklínací tabulky na území římského impéria

Hodnocení: 1x
  • 4

Latinské proklínací tabulky na území římského impéria - Daniela Urbanová . Monografie je určena klasickým filologům, historikům, religionistům, archeologům a všem zájemcům o tyto obory. Přináší podrobnou analýzu latinské dokumentace proklínacích tabulek z celého území Římského impéria, mapuje a analyzuje dochované ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Latinské proklínací tab..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Daniela Urbanová: Latinské proklínací tabulky na území římského impéria koupíte i tady

Specifikace Daniela Urbanová: Latinské proklínací tabulky na území římského impéria

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 206 Kč

Přináší podrobnou analýzu latinské dokumentace proklínacích tabulek z celého území Římského impéria, mapuje a analyzuje dochované latinské defi xe, jejichž produkce je na území Římské říše doložena ... a dál?

Produkt Daniela Urbanová: Latinské proklínací tabulky na území římského impéria

Daniela Urbanová: Latinské proklínací tabulky na území římského impéria - parametry

Název produktu: Daniela Urbanová: Latinské proklínací tabulky na území římského impéria
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 206 Kč
Maximální cena: 369 Kč
Ušetríte až: 163 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Latinské proklínací tabulky na území římského impéria - Daniela Urbanová . Monografie je určena klasickým filologům, historikům, religionistům, archeologům a všem zájemcům o tyto obory. Přináší podrobnou analýzu latinské dokumentace proklínacích tabulek z celého území Římského impéria, mapuje a analyzuje dochované latinské defixe, jejichž produkce je na území Římské říše doložena od konce 2. století před Kristem zhruba do konce 4. až počátku 5. století po Kristu. Do korpusu analyzovaných textů (309) byly zařazeny také nově publikované texty nalezené v Mohuči, Římě a Aquinku, které nebyly publikovány v novém Korpusu latinských defixí od Aminy Kroppové (2008). Práce sleduje výskyt, rozvoj a šíření latinské proklínací tradice v jednotlivých provinciích na území Římského impéria, přináší české překlady a interpretace těchto „magických“ latinských textů a snaží se postihnout specifické, geograficky či kulturně historicky podmíněné zvláštnosti textů kleteb i proseb o spravedlnost, zmapovat rozšíření typů kleteb a proklínacích formulí, kategorizovat cíle pisatelů, zachytit případné vývojové tendence, vzájemné ovlivňování a vlastní adaptace středomořského magického dědictví, zvláště v odlehlejších oblastech. Předmětem analýzy v této práci jsou dále odlišnosti a shodné prvky textů kleteb a proseb o spravedlnost. Latinské proklínací tabulky na území římského impéria - Daniela Urbanová od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.