Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Daniela Stackeová: Cvičení na bolavá záda

Knihy naučná literatura

Daniela Stackeová: Cvičení na bolavá záda

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Publikace by měla sloužit širokému okruhu čtenářů jako návod, jak postupovat při cvičení proti bolestem zad. V úvodu jsou stručně vysvětleny příčiny bolestí zad, možnosti jejich terapie a autoterapie a význam pohybové aktivity v jejich léčbě. Čtenáři se také seznámí s možnostmi autodiagnostiky. Hlavní část ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Cvičení na bolavá záda
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Daniela Stackeová: Cvičení na bolavá záda koupíte i tady

Specifikace Daniela Stackeová: Cvičení na bolavá záda

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 159 Kč

Publikace by měla sloužit širokému okruhu čtenářů jako návod, jak postupovat při cvičení proti bolestem zad. V úvodu jsou stručně vysvětleny příčiny bolestí zad, možnosti jejich terapie a autoterapie ... a dál?

Produkt Daniela Stackeová: Cvičení na bolavá záda

Daniela Stackeová: Cvičení na bolavá záda - parametry

Název produktu: Daniela Stackeová: Cvičení na bolavá záda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 203 Kč
Ušetríte až: 44 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Publikace by měla sloužit širokému okruhu čtenářů jako návod, jak postupovat při cvičení proti bolestem zad. V úvodu jsou stručně vysvětleny příčiny bolestí zad, možnosti jejich terapie a autoterapie a význam pohybové aktivity v jejich léčbě. Čtenáři se také seznámí s možnostmi autodiagnostiky. Hlavní část knihy tvoří zásobník cviků s popisem jejich účinku a provedení. Cviky jsou rozděleny podle jejich účinku na protahovací, posilovací, uvolňovací a balanční, a rovněž podle úseků páteře a svalových skupin, na které jsou zaměřeny. Jsou popsána i dechová a relaxační cvičení. Výhodou publikace je možnost pochopení a aplikace popisovaného cvičení sportovci i nesportovci a názornost doporučovaného postupu. Rovněž se dá využít jako podpůrný studijní materiál pro odborníky v oblasti sportu, tělesné výchovy a fyzioterapie. Z obsahu: Obsah Předmluva 1 Úvod do teoretické části 1.1 Bolesti zad jako civilizační choroba 1.2 Anatomie zad 1.2.1 Páteř 1.2.2 Zádové svaly 2 Příčiny bolestí zad 2.1 Funkční poruchy hybného systému 2.2 Hluboký stabilizační systém páteře 3 Základy autodiagnostiky 4 Terapie bolestí zad 4.1 Komplexní terapie bolestí zad 4.2 Farmakoterapie bolestí zad 4.3 Prevence vzniku bolestí zad 4.4 Pohybová aktivita v prevenci a terapii bolestí zad 4.4.1 Sportovní aktivity při bolestech zad 4.4.2 Pilates 5 Cvičení proti bolestem zad 5.1 Koncepce cvičení proti bolestem zad 5.2 Uvolňovací a protahovací cvičení (strečink) 5.3 Strečink a uvolnění svalů beder 5.3.1 Protahovací cviky na bederní oblast 5.3.2 Uvolňovací cviky na bederní oblast 5.4 Strečink a uvolnění svalů šíje 5.5 Strečink a uvolnění svalů obličeje 5.6 Cviky zaměřené na aktivaci hlubokých flexorů krku 5.7 Cviky zaměřené na rotátory páteře 5.8 Protažení flexorů kyčelního kloubu 5.9 Posilování břišních svalů 5.9.1 Test síly břišních svalů 5.9.2 Cviky zaměřené na spodní část břišních svalů 5.9.3 Posilování břišních svalů ve výdržích 5.10 Posílení hýžďového svalstva 5.11 Protažení prsních svalů a uvolnění hrudní páteře 5.12 Protažení svalů v okolí lopatky 5.13 Posilování svalů zad 5.14 Strečink a uvolnění svalů dolních končetin 5.14.1 Protahovací cviky na svaly na zadní straně stehna 5.14.2 Protahovací cviky na svaly na vnitřní straně stehna 5.14.3 Protahovací cviky na lýtkové svaly 5.15 Uvolnění svalů dlaně a plosky nohy 5.16 Cvičení zaměřená na nácvik stability - balanční cvičení 6 Dechová cvičení 7 Relaxační techniky 7.1 Základní relaxační polohy 7.1.1 Leh na zádech - základní varianta 7.1.2 Leh na zádech s využitím pomůcek 7.1.3 Leh na zádech s oporou dolních končetin o stěnu 7.1.4 Leh na boku s pokrčením jedné horní a dolní končetiny 7.1.5 Leh na břiše 7.1.6 Leh na břiše s pokrčením jedné dolní končetiny 7.1.7 Relaxace v sedu: poloha "spícího vozky" 7.1.8 Relaxace v sedu: poloha "spícího vozky" s opřením čela o opěradlo židle 7.1.9 Relaxace v sedu: poloha "mexického povaleče" 7.1.10 Relaxační polohy s využitím míče 7.1.11 Nácvik relaxace po předchozím napětí 7.2 Jacobsonova progr


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.