Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Daniel Vojtěch: Klubko Ariadnino

Knihy naučná literatura

Daniel Vojtěch: Klubko Ariadnino

Hodnocení: 1x
  • 4

Klubko Ariadnino – Podoby filologického podnětu literární vědě - pocta Jiřímu Opelíkovi - Daniel Vojtěch. Publikace, jejíž titul odkazuje na ideu filologie jako spolehlivé průvodkyně labyrintem moderního světa, stále složitějšího a nepřehlednějšího, sleduje dvojí záměr: 1. Na několika konkrétních současných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Klubko Ariadnino
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Daniel Vojtěch: Klubko Ariadnino koupíte i tady

Specifikace Daniel Vojtěch: Klubko Ariadnino

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 190 Kč

Publikace, jejíž titul odkazuje na ideu filologie jako spolehlivé průvodkyně labyrintem moderního světa, stále složitějšího a nepřehlednějšího, sleduje dvojí záměr: 1. Na několika konkrétních současn ... a dál?

Produkt Daniel Vojtěch: Klubko Ariadnino

Daniel Vojtěch: Klubko Ariadnino - parametry

Název produktu: Daniel Vojtěch: Klubko Ariadnino
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 190 Kč
Maximální cena: 261 Kč
Ušetríte až: 71 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Klubko Ariadnino – Podoby filologického podnětu literární vědě - pocta Jiřímu Opelíkovi - Daniel Vojtěch. Publikace, jejíž titul odkazuje na ideu filologie jako spolehlivé průvodkyně labyrintem moderního světa, stále složitějšího a nepřehlednějšího, sleduje dvojí záměr: 1. Na několika konkrétních současných literárněvědných analýzách ukázat reflexe filologické povahy oboru jako jeho živé tradice ve smyslu kritiky slova, ale i hledání jazyka interpretace. Práce, již O. Králík považoval za nikdy nekončící ´"dřinu" a J. Opelík za "řemeslo", které lze milovat i nenávidět, se vždy znovu obrací ke slovesné realitě myšlenkové aktivity, vždy znovu usiluje o nový rozvrh, nový pojem této reality ať ve významech historických, ať v aspektech obecných, teoretických. 2. Vzít přitom v potaz rozmanité podoby této práce, tohoto "řemesla", které ve svém celoživotním díle soustavně pěstoval Jiří Opelík, jehož lze mezi současnými českými literárními historiky nejspíše považovat za filologicky školeného badatele v původním slova smyslu, tj. ve smyslu spojitosti zkoumání slovesných děl v rozměru jazykovém, ale přinejmenším i filozofickém a historickém. Tematické a myšlenkové (interpretační, metodologické) podněty jeho prací přiměly zúčastněné autory, aby způsobem, jaký jim nejlépe vyhovuje, konkretizovali svůj vztah k oboru v jeho filologickém založení. Klubko Ariadnino – Podoby filologického podnětu literární vědě - pocta Jiřímu Opelíkovi - Daniel Vojtěch od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.