Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Dan Richardson, Jacobsová Jessica, Daniel Jacobs: Egypt - Turistický průvodce (bez DVD)

Knihy naučná literatura

Dan Richardson, Jacobsová Jessica, Daniel Jacobs: Egypt - Turistický průvodce (bez DVD)

Hodnocení: 1x
  • 4

Turistický průvodce v češtině určený zejména pro individuální cestovatele. Egypt patří k turisticky nejatraktivnějším zemím světa - jednak pro svou historii jako kolébka kultury, jednak pro příznivé podmínky pro nejrůznější druhy rekreace. Najdete tu jeden ze sedmi divů světa - světoznámé pyramidy v Gíze -, ale také ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dan Richardson, Jacobsová Jessica, Daniel Jacobs: Egypt - Turistický průvodce (bez DVD) koupíte i tady

Specifikace Dan Richardson, Jacobsová Jessica, Daniel Jacobs: Egypt - Turistický průvodce (bez DVD)

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 188 Kč

Egypt patří k turisticky nejatraktivnějším zemím světa – jednak pro svou historii jako kolébka kultury, jednak pro příznivé podmínky pro nejrůznější druhy rekreace. Najdete tu jeden ze sedmi divů s ... a dál?

Produkt Dan Richardson, Jacobsová Jessica, Daniel Jacobs: Egypt - Turistický průvodce (bez DVD)

Dan Richardson, Jacobsová Jessica, Daniel Jacobs: Egypt - Turistický průvodce (bez DVD) - parametry

Název produktu: Dan Richardson, Jacobsová Jessica, Daniel Jacobs: Egypt - Turistický průvodce (bez DVD)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 188 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Turistický průvodce v češtině určený zejména pro individuální cestovatele. Egypt patří k turisticky nejatraktivnějším zemím světa - jednak pro svou historii jako kolébka kultury, jednak pro příznivé podmínky pro nejrůznější druhy rekreace. Najdete tu jeden ze sedmi divů světa - světoznámé pyramidy v Gíze -, ale také řadu dalších památek. Poušť zabírá 90 procent plochy této země, ale daleko důležitější je pro ni životodárná řeka - Nil. Egyptu vládne horké podnebí, i v zimních měsících se maximální denní teploty na severu země pohybují okolo 20 stupňů Celsia. Na jihu je samozřejmě ještě tepleji. Většinu povrchu země spolkla poušť, a proto jen minimum obyvatel žije mimo oblast Nilu. Východ země je hornatý (nejvyšší vrcholky dosahují výšky přes 2 000 metrů), ještě vyšší je pak jih Sinajského poloostrova, který rovněž patří Egyptu. Káhira, hlavní město Egypta, je v současnosti domovem přibližně 14 milionů lidí. Řada z nich bydlí v domech evropského typu, několik milionů však přebývá ve slumech na okraji města. Středověké čtvrti se říká "Islámská Káhira" a najdete tu úzké uličky, domy z hliněných cihel i staré chrámy. K hlavním pamětihodnostem patří jedna z největších mešit na světě Ibn Tulun, mauzoleum Imama ash-Shafi'i a Citadela, úžasná středověká pevnost s několika mešitami (hlavně s Alabastrovou) a muzei. Gíza leží na západním břehu Nilu a to nejdůležitější, proč se sem zřejmě vydáte, jsou velké pyramidy, jeden ze sedmi divů světa. V jejich okolí ovšem uvidíte i známé sfingy, menší pyramidy (původně bylo pyramid podstatně více než dnes) a několik chrámů. Luxor je znám především chrámem na pravém břehu Nilu a druhým v Karnaku. Město Luxor bylo vystavěno na místě, kde stávaly starověké Théby. Na levém břehu Nilu se pak nachází slavné Údolí králů a Údolí královen - s hroby řady faraonů. Alexandria je původním hlavním městem Egypta (za éry Alexandra Velikého). Kdysi dávno tu byla slavná knihovna s více než půl milionem svazků knih, která však lehla popelem. K vidění jsou tu sbírky Římského muzea nebo Římský amfiteátr, za zmínku stojí i rozlehlé katakomby Kom ash-Shuqqafa, které jsou nejrozsáhlejším známým římským pohřebištěm v Egyptě. u nedávnou historií z doby válek s Izraelem. Další turistickou atrakcí je Asuán, který se nachází na jihovýchodě Egypta. Bývá označován za bránu do pouště - po staletí tudy projížděly stovky velbloudích karavan se svým nákladem. Město se však proslavilo především dík stejnojmenné přehradě, vybudované v letech 1960-1970. Při její stavbě byly přemístěny dva skalní chrámy Abu Simbel, které by jinak byly zatopeny. Po Egyptě můžete cestovat autobusy, vlaky, loděmi (po Nilu), ale i na velbloudech (pokud o to moc stojíte). Využít lze i taxi (např. ve formě minivanů - pak se ale čeká, dokud není plno, než se vyjede). Jako levné cestování průvodci uvádějí vlaky 3. třídy. Kvalita však prý odpovídá ceně. Život v egyptských městech připomíná Evropu, venkov však dále zůstává poměrně zaostalý. Především turistická centra jsou připrave


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.