Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Dan Kindlon, Michael Thompson: Kainova výchova

Knihy

Dan Kindlon, Michael Thompson: Kainova výchova

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kniha se zabývá výchovou dospívajících chlapců. Autoři hned v úvodu upozorňují na rostoucí násilí v amerických školách a na skutečnost, že násilníky a vrahy jsou téměř výhradně chlapci. Kořeny problému vidí v chybné výchově, která vede k „emoční negramotnosti“ dospívajících chlapců a k jejich neschopnosti rozpoznat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kainova výchova
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dan Kindlon, Michael Thompson: Kainova výchova koupíte i tady

Specifikace Dan Kindlon, Michael Thompson: Kainova výchova

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 186 Kč

Kniha se zabývá výchovou dospívajících chlapců. Autoři hned v úvodu upozorňují na rostoucí násilí v amerických školách a na skutečnost, že násilníky a vrahy jsou téměř výhradně chlapci. Kořeny problém ... a dál?

Produkt Dan Kindlon, Michael Thompson: Kainova výchova

Dan Kindlon, Michael Thompson: Kainova výchova - parametry

Název produktu: Dan Kindlon, Michael Thompson: Kainova výchova
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 186 Kč
Maximální cena: 279 Kč
Ušetríte až: 93 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kniha se zabývá výchovou dospívajících chlapců. Autoři hned v úvodu upozorňují na rostoucí násilí v amerických školách a na skutečnost, že násilníky a vrahy jsou téměř výhradně chlapci. Kořeny problému vidí v chybné výchově, která vede k „emoční negramotnosti“ dospívajících chlapců a k jejich neschopnosti rozpoznat vlastní a cizí pocity a porozumět jim. Autoři jsou renomovaní kliničtí psychologové, kteří léta úspěšně pracují s problematickými adolescenty. Jejich přístup je osobně upřímný a autentický, ale i rozumný a vyvážený. Na jedné straně upozorňují na nutnost správné citové výchovy a emoční gramotnosti, na druhé straně však zdůrazňují, že chlapci mají zůstat chlapci a je zapotřebí podporovat jejich přirozené vývojové potřeby. Své zásady shrnují v závěru knihy do sedmi bodů: umožnit chlapcům vnitřní život, dopřát jim, aby prožívali celou škálu lidských emocí, a pomoci jim vytvořit si emoční slovník; přijmout skutečnost, že chlapci mají vyšší hladinu aktivity než dívky, a umožnit jim, aby ji bezpečně projevovali – fyzickým vybitím, soutěživostí, sportem; hovořit s chlapci jejich jazykem – zpříma a na rovinu; učit je emoční odvaze a empatii; využívat disciplínu k rozvoji charakteru a svědomí, nezneužívat ji k zbytečným trestům a samoúčelnému drilu; vytvářet model mužnosti, která se nestydí za projevy citů a emoční přimknutí; naučit chlapce, že existuje mnoho způsobů, jak být mužem. Autoři věnují pozornost řadě aktuálních a kontroverzních témat: fyzickým trestům a samoúčelné tvrdé disciplíně, krutosti, alkoholu a drogám, depresím a sebevraždám, násilí, sexuálním a citovým vztahům k dívkám a vztahům k otci a matce. Uvádějí množství případů z praxe, dialogů a příběhů. Výsledkem je komplexní, velmi čtivá kniha, přínosná pro odborníky, učitele i rodiče, a v konečném důsledku pro samotné chlapce. Výchova chlapců v Americe má mnoho společného s výchovou chlapců v Česku a v tomto případě nelze než souhlasit s reklamním sloganem z obálky: „Knihu by si měli přečíst všichni, kdo vychovávají – nebo vzdělávají – chlapce.“ Dan Kindlon, Ph.D., a Michael Thompson, Ph.D., dva přední američtí dětští psychologové, se s námi ve své knize Kainova výchova dělí o zkušenosti a poznatky, které získali za více než třicet pět let práce s chlapci a jejich rodinami. Odhalují nám národ zraněných chlapců, chlapců, kteří jsou smutní, mlčenliví, plní zloby a strachu. Kindlon a Thompson se zamýšlejí nad otázkou: Co je to, co chlapci potřebují a nedostávají? Osvětlují síly, které chlapce ohrožují, protože je učí, že být „cool“ znamená sílu a stoicismus, že to znamená být „macho“. Autoři vyvracejí staré překonané teorie o „matčině vině“, „chlapecké přirozenosti“ a „testosteronu“ a osvětlují destruktivní emocionální výcvik, kterým tito chlapci procházejí - jejich špatnou emocionální výchovu. Kindlon a Thompson přesvědčivě dokazují, že emocionální gramotnost je jeden z nejcennějších darů, který můžeme našim synům nabídnout, a nabádá rodiče, aby si uvědomili, jakou cenu budou muset


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.