Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Dan Diner: Porozumět 20. století

Učebnice/Odborná literatura

Dan Diner: Porozumět 20. století

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha podává univerzální výklad dějinných událostí, které se odehrály v „krátkém"", ale na změny bohatém dvacátém století (1914-1989). Dan Diner nevrší jen nová fakta, ale předkládá originální interpretace důležitých událostí a odhaluje doposud skryté souvislosti, které spoluvytvářely dramatické dějinné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Porozumět 20. století
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dan Diner: Porozumět 20. století koupíte i tady

Specifikace Dan Diner: Porozumět 20. století

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 196 Kč

Kniha podává univerzální výklad dějinných událostí, které se odehrály ve 20. století. Dan Diner předkládá nové interpretace nejdůležitějších událostí a odhaluje doposud skryté souvislosti, které tyto ... a dál?

Produkt Dan Diner: Porozumět 20. století

Dan Diner: Porozumět 20. století - parametry

Název produktu: Dan Diner: Porozumět 20. století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 370 Kč
Ušetríte až: 174 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha podává univerzální výklad dějinných událostí, které se odehrály v „krátkém"", ale na změny bohatém dvacátém století (1914-1989). Dan Diner nevrší jen nová fakta, ale předkládá originální interpretace důležitých událostí a odhaluje doposud skryté souvislosti, které spoluvytvářely dramatické dějinné příběhy. Kniha pojednává o základních tendencích minulého století, k nimž patří zejména ideologizace politiky, převratné účinky nového způsobu vedení boje v obou světových válkách a rostoucí vliv USA. Vysvětluje též rozhodující děje dvacátého století a jejich následky: intervenční války, pokusy o revoluční uchopení moci, úpadek demokratické politiky, masové vraždění, pogromy a genocidy, národní socialismus a stalinismus, studenou válku jako období neutralizace konfliktu velmocí a v neposlední řadě též proces dekolonizace a evropské integrace. Předností publikace je zasazení interpretace do širšího rámce moderních dějin od sklonku 18. století, důraz na nově chápané politicko-kulturní dějiny a především schopnost autora přemýšlet o vztazích mezi pamětí, stereotypy historického výkladu a naší možností porozumět dějinám.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.