Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Dalibor Antalík, Jan Dušek, Jana Mynářová, P. Čech: Na stezkách domu Baalova

Knihy naučná literatura

Dalibor Antalík, Jan Dušek, Jana Mynářová, P. Čech: Na stezkách domu Baalova

Hodnocení: 1x
  • 4

Na stezkách domu Baalova – Náboženské texty literární a kultické - Dalibor Antalík, Pavel Čech, Jan Dušek, Jana Mynářová . Tento svazek komentované antologie přináší čtenářům výběr z textů pocházejících z oblasti Syropalestiny a okolních zemí, které se bezprostředně vztahují k jeho náboženskému prostředí. Text je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dalibor Antalík, Jan Dušek, Jana Mynářová, P. Čech: Na stezkách domu Baalova koupíte i tady

Specifikace Dalibor Antalík, Jan Dušek, Jana Mynářová, P. Čech: Na stezkách domu Baalova

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 262 Kč

Tento svazek komentované antologie přináší čtenářům výběr z textů pocházejících z oblasti Syropalestiny a okolních zemí, které se bezprostředně vztahují k jeho náboženskému prostředí. Text je rozděl ... a dál?

Produkt Dalibor Antalík, Jan Dušek, Jana Mynářová, P. Čech: Na stezkách domu Baalova

Dalibor Antalík, Jan Dušek, Jana Mynářová, P. Čech: Na stezkách domu Baalova - parametry

Název produktu: Dalibor Antalík, Jan Dušek, Jana Mynářová, P. Čech: Na stezkách domu Baalova
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 262 Kč
Maximální cena: 378 Kč
Ušetríte až: 116 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Na stezkách domu Baalova – Náboženské texty literární a kultické - Dalibor Antalík, Pavel Čech, Jan Dušek, Jana Mynářová . Tento svazek komentované antologie přináší čtenářům výběr z textů pocházejících z oblasti Syropalestiny a okolních zemí, které se bezprostředně vztahují k jeho náboženskému prostředí. Text je rozdělen do dvou částí. První, kterou označujeme jako literární, obsahuje velkou skupinu mýtů, eposů, modliteb, hymnů a příkladů mudroslovné literatury. Druhá část pak přináší výběr z kultických skladeb, tedy textů, které používali kněží a další specialisté v kultickém rozměru náboženského života společnosti. Obdobně jako v ostatních svazcích této řady, tak i zde je zastoupen nejen obsahově, ale i chronologicky bohatý materiál, pokrývající období téměř tří tisíc let. Zatímco nejstarší zde zastoupený materiál představují texty ze starověké Ebly (dnešní Tell Mardích), tak nejmladší skladbou jsou Achíkarova slova, aramejsky psaný text objevený německou archeologickou expedicí na egyptské Elefantině v závěru roku 1906 a na počátku roku 1907. Většina textů, jež jsou obsaženy v tomto svazku, však pocházejí ze 2. tisíciletí př. Kr., přičemž nejvíce jsou zastoupeny texty z archívů starověkého Ugaritu (dnešní Rás Šamrá) a Emaru (dnešní Tell Meskene), datované převážně do 13.–12. století př. Kr. Na stezkách domu Baalova – Náboženské texty literární a kultické - Dalibor Antalík, Pavel Čech, Jan Dušek, Jana Mynářová od nakladatelství Oikoymenh v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.