Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ctirad John, František Houdek: Vivisectio mundi

Próza - beletrie

Ctirad John, František Houdek: Vivisectio mundi

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Vivisectio mundi - aneb povídání o věcech obyčejných i nevšedních - František Houdek;Ctirad John. Většinu textu této knihy tvoří dialog, tedy forma, kterou si oblíbili staří učenci (Platón, Sokrates, Galileo a další). Jde o upřímný, někdy až neúprosný slovní ping-pong dvou vzdělanců, z nichž jeden se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78231
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ctirad John, František Houdek: Vivisectio mundi koupíte i tady

Specifikace Ctirad John, František Houdek: Vivisectio mundi

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 136 Kč

Dvojice Ctirad John a František Houdek napsali povídání o věcech nevšedních a nazvali ho Vivisectio mundi. Většinu textu této knihy tvoří dialog, tedy forma, kterou si oblíbili staří učenci (Plató ... a dál?

Produkt Ctirad John, František Houdek: Vivisectio mundi

Ctirad John, František Houdek: Vivisectio mundi - parametry

Název produktu: Ctirad John, František Houdek: Vivisectio mundi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 136 Kč
Maximální cena: 290 Kč
Ušetríte až: 154 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Vivisectio mundi - aneb povídání o věcech obyčejných i nevšedních - František Houdek;Ctirad John. Většinu textu této knihy tvoří dialog, tedy forma, kterou si oblíbili staří učenci (Platón, Sokrates, Galileo a další). Jde o upřímný, někdy až neúprosný slovní ping-pong dvou vzdělanců, z nichž jeden se stylizuje spíše do role nerudného pesimisty, druhý, o generaci starší, pak zůstává sám sebou, tedy laskavým optimistou. „Pan profesor se v mých očích hodně blíží ideálu člověka chytrého, moudrého i hodného zároveň. Díky této vzácné konjunkci osobních vlastností disponuje humanismem nadobyčej zažitým, rozvinutým hlubokými životními zkušenostmi - a to nejen těmi dobrými. Povídat si s ním pro mě bylo nesmírně poučné i povzbuzující,“ říká o Ctiradu Johnovi jeho „zpovědník“ František Houdek. Nu, a tito dva lidští antipodi se baví - o učení, vědě, medicíně, kariéře, ale i o lásce, cti, odpovědnosti nebo stáří a smrti, a samozřejmě také o společnosti. Své názory dokládají množstvím příkladů ze života i z literatury. Publikace: Vivisectio mundi - aneb povídání o věcech obyčejných i nevšedních - František Houdek;Ctirad John. Ctirad John; František Houdekaneb povídání o věcech obyčejných i nevšedníchGalén 2011Kniha, čeština, 230 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.