MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Ostatní z kategorie knihy » Srovnání cen Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel!

Ostatní z kategorie knihy

Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel!

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788027104109

Projděte se temnou kapitolou historie. Kniha Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel! představuje životopis, který Pavel Taussig v roce 1981 sepsal k narozeninám svého čerstvě jedenáctiletého syna. Samotnému mu bylo jedenáct, když se ocitl v Osvětimi. Tím ovšem jeho cesta koncentračními tábory neskončila. Na vlastní kůži poznal a přežil Mauthausen, Melk a Gunskirchen. Vše zakončil pochod smrti. Autor vychází jen z vlastních, plně autentických deníkových zápisků. více podrobností

Radost vám udělá:
  • 4.96552
skladem

Filtrovat: i

Doporučujeme Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel!

Nejlevnější nabídky

Specifikace Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel!

Kategorie Ostatní z kategorie knihy
Nejnižší cena 195 Kč

V roce 1981 sepsal Pavel Taussig pro svého staršího syna k jeho jedenáctým narozeninám svůj životopis. To proto, že i jemu bylo jedenáct, když se ocitl v Osvětimi. Poté přežil ještě tábory Mauthausen, Melk a Gunskirchen a pochod smrti. ... a dál?

Produkt Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel!

Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel! - parametry

Název produktu: Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 195 Kč
Maximální cena: 251 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Chlapec, který přežil pochod smrti ... a natruc jsem neumřel! - Pavel Taussig V roce 1981 sepsal Pavel Taussig pro svého staršího syna k jeho jedenáctým narozeninám svůj životopis. To proto, že i jemu bylo jedenáct, když se ocitl v Osvětimi. Poté přežil ještě tábory Mauthausen, Melk a Gunskirchen a pochod smrti. Při popisování zážitků použil jen své vlastní zápisky. Psal si deník a zážitky od zatčení přes koncentráky do osvobození tak, jak je měl v čerstvé paměti. S nikým se přitom o nich nebavil, psaním si krátil dlouhou chvíli v nemocnicích v Rakousku, kdy byl ještě přesvědčený, že ani jeden z rodičů válku nepřežil. Postupně pak Pavel Taussig text doplnil o poznámky, dokumenty vystavené v koncentračních táborech a těsně po osvobození i o přepis původního deníku, který psal od 4. května 1945 do 27. 7. 1945. z kategorie Knihy | Beletrie | Skutečné osudy od COSMOPOLIS naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!

Dětí, které přežily útrapy nacistických lágrů, bylo málo. Pokud se to někomu podařilo, byl to spíše zázrak. Tenhle zázrak prožil také teprve jedenáctiletý Pavel Taussig.


Přidat recenzi pro Cosmopolis Chlapec, který přežil pochod smrti: ... a natruc jsem neumřel!

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.