Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Christopher John Sansom: Lamentace

Próza - beletrie

Christopher John Sansom: Lamentace

Hodnocení: 1x
  • 5

Lamentace - Sansom C. J. Léto roku 1546Král Jindřich VIII. pomalu a v bolestech umírá. Členové královské rady, rozdělené na protestantské a katolické křídlo, bojují o moc. Strana, která zvítězí, bude určovat charakter vlády Jindřichova následníka, osmiletého prince Eduarda. Londýnem otřásá hon na kacíře, radikální ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Christopher John Sansom: Lamentace koupíte i tady

Specifikace Christopher John Sansom: Lamentace

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 262 Kč

Léto roku 1546 Král Jindřich VIII. pomalu a v bolestech umírá. Členové královské rady, rozdělené na protestantské a katolické křídlo, bojují o moc. Strana, která zvítězí, bude určovat charakter vlády Jindřichova následníka, osmiletého prince Eduarda. Londýnem otřásá hon na kacíře, radikální protestantka Anne Askewová je upálena a katolíci u dvora soustřeďují svůj útok na šestou Jindřichovu manželku, Kateřinu Parrovou. Matthew Shardlake se ještě nestačil zcela vzpamatovat z loňských událostí na palubě lodi Mary » ... a dál?

Produkt Christopher John Sansom: Lamentace

Christopher John Sansom: Lamentace - parametry

Název produktu: Christopher John Sansom: Lamentace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 262 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 137 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Lamentace - Sansom C. J. Léto roku 1546Král Jindřich VIII. pomalu a v bolestech umírá. Členové královské rady, rozdělené na protestantské a katolické křídlo, bojují o moc. Strana, která zvítězí, bude určovat charakter vlády Jindřichova následníka, osmiletého prince Eduarda. Londýnem otřásá hon na kacíře, radikální protestantka Anne Askewová je upálena a katolíci u dvora soustřeďují svůj útok na šestou Jindřichovu manželku, Kateřinu Parrovou.Matthew Shardlake se ještě nestačil zcela vzpamatovat z loňských událostí na palubě lodi Mary Rose a zastupuje jednu ze stran v nesmiřitelném sporu mezi sourozenci o matčinu poslední vůli. Náhle je neočekávaně předvolán do Whitehallu, kde ho žádá o pomoc jeho dávná ochránkyně a klientka, nyní zoufalá královna plná obav. Kateřina Parrová totiž skrývá jisté tajemství. Napsala knihu Lamentace hříšné duše, obsahující její upřímnou zpověď. Kniha je natolik protestantská, že kdyby se dostala do rukou krále, vedla by k pádu královny i jejích podporovatelů. Přestože královna tajila samotnou existenci knihy a skrývala ji zamčenou v pevné truhlici ve vlastní ložnici, kniha jednoho dne nevysvětlitelně zmizela. Našla se jen jediná stránka, kterou svíral v ruce zavražděný londýnský tiskař. Shardlakovo vyšetřování začíná v zastrčených londýnských uličkách, ale postupně jeho samotného i Jacka Baraka přivádí do temného bludiště politiky na královském dvoře, bludiště, kterému se chtěl do konce života důsledně vyhýbat. Věrnost královně ho však žene do víru intrik ve Whitehallu, v nichž nejsou královnini protestantští přátelé o nic menší hrozbou než její katoličtí nepřátelé. A ze všeho nejnebezpečnější jsou oportunisté vedení pouze vlastním prospěchem.Ukazuje se, že zmizení královnina rukopisu souvisí s příšernou smrtí Anne Askewové. Vedení sporu o dědictví přivádí hrozivě blízko ke smrti na hranici i samotného Shardlaka. z kategorie Knihy | Beletrie | Historické romány od BB/art naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!  C.J. Sansom je britský historik a autor několika historických detektivek, odehrávajících se za vlády anglického krále Jindřicha VIII.,  s londýnským právníkem Matthewem Shardlakem jako hlavním hrdinou. Titul Lamentace je převzat z knihy Lamentace hříšné duše, kterou sepsala poslední, šestá manželka Jindřicha VIII. - Kateřina Parrová.

Matthew  Shardlake se ještě pořádně nevzpamatoval z tragedie loňského roku a umínil si, že se do konce života bude vyhýbat politice a pletichám na královském dvoře. Toto předsevzetí však vezme za své, když si ho zavolá sama královna Kateřina a požádá ho o pomoc. Ve vší tajnosti se má pokusit nalézt rukopis textu knihy Lamentace hříšné duše, která se královně záhadně ztratila ze zamčené truhly.

Matthew  Shardlake začne společně se svými pomocníky pátrat a stále více se zaplétá do intrik a nevraživosti, které panují na královském dvoře. Ale čas ho neúprosně tlačí, královna Kateřina má hrůzu z možnosti, že se její rukopis dostane do rukou krále.

Shardlake nakonec za mnoha obětí uspěje,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.