Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Chil Rajchman: Útěk z Treblinky

Knihy

Chil Rajchman: Útěk z Treblinky

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Útěk z Treblinky - Chil Rajchman. Ano, přežil jsem a jsem volný, ale k čemu je to dobré? Často si kladu tuto otázku. Abych vyprávěl o vraždění milionů nevinných obětí, abych podal svědectví o nevinné krvi, prolité těmito vrahy? Ano, přežil jsem, abych podal svědectví o těch velkých jatkách: Treblince. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89159
skladem

Jaké má kniha
Útěk z Treblinky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Chil Rajchman: Útěk z Treblinky

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 207 Kč

Ano, přežil jsem, abych podal svědectví o těch velkých jatkách: Treblince. ... a dál?

Produkt Chil Rajchman: Útěk z Treblinky

Chil Rajchman: Útěk z Treblinky - parametry

Název produktu: Chil Rajchman: Útěk z Treblinky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 207 Kč
Maximální cena: 223 Kč
Ušetríte až: 16 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Útěk z Treblinky - Chil Rajchman. Ano, přežil jsem a jsem volný, ale k čemu je to dobré? Často si kladu tuto otázku. Abych vyprávěl o vraždění milionů nevinných obětí, abych podal svědectví o nevinné krvi, prolité těmito vrahy? Ano, přežil jsem, abych podal svědectví o těch velkých jatkách: Treblince. Chilu Rajchmanovi bylo osmadvacet let, když jej v říjnu 1942 deportovali do Treblinky. Po vystoupení z vlaku byl oddělený od přátel, unikl plynovým komorám a postupně se stal třídičem šatstva, kadeřníkem, nosičem mrtvol nebo „zubařem“. Druhého srpna 1943 se zúčastnil povstání v táboře a utekl. Po několika měsících bloudění se ukryl u přítele. Válka ještě neskončila… Po osvobození se stal jedním ze sedmapadesáti vězňů, kteří přežili Treblinku. V žádném jiném koncentračním táboře nedošlo k takovému zdokonalení masového vraždění statisíců lidí. Jeho svědectví o deseti měsících v pekle plynových komor Treblinky, uveřejněné poprvé, je naprosto jedinečné. Záznamy pořizoval bezprostředně po všem, co prožil, v rychlosti, dokonce ještě před vítězstvím nad nacisty, proto patří mezi nejsilnější svědectví. Po válce se Chil Rajchman oženil s Lilou, s níž měl tři syny. Koncem roku 1946 opustil Polsko a odjel do Uruguaye. Svědčil v několika procesech s bývalými příslušníky SS. Celý život měl své poznámky u sebe a vracel se k nim vždy, jakmile mu vypověděla paměť. Dříve než před několika lety zemřel, požádal rodinu, aby jeho svědectví zveřejnila. Publikace: Útěk z Treblinky - Chil Rajchman. Chil RajchmanOdesíláme 18.10.2012Přežil jsem, abych podal svědectví o těch velkých jatkách: TreblinceVÍKEND 2010Kniha, čeština, 160 stran Přežil jsem, abych podal svědectví o těch velkých jatkách: Treblince - VÍKEND - Jazyk: CZ - 160 str. - ISBN: 978-80-7222-707-5 -


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.