Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Charlotte Link: Krásná Helena

Próza - beletrie

Charlotte Link: Krásná Helena

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Prvotina teprve 21leté německé autorky, která se okamžitě stala bestsellerem. Děj románu se odehrává v období vzestupu a pádu Olivera Cromwella, známého Lorda protektora, odpůrce monarchie. Na trpkých osudech mladé Heleny a jejích přátel a příbuzných autorka ukazuje nejistotu politických převratů a kořeny války a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Charlotte Link: Krásná Helena koupíte i tady

Specifikace Charlotte Link: Krásná Helena

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 163 Kč

V 17. století je Anglie zmítána válkou i revolucí. Když Oliver Cromwell, vůdce povstaleckých parlamentářů, odstraní monarchii, dostane se krásná Helena do smrtelného nebezpečí. Její rodina bojovala za ... a dál?

Produkt Charlotte Link: Krásná Helena

Charlotte Link: Krásná Helena - parametry

Název produktu: Charlotte Link: Krásná Helena
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 163 Kč
Maximální cena: 245 Kč
Ušetríte až: 82 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Prvotina teprve 21leté německé autorky, která se okamžitě stala bestsellerem. Děj románu se odehrává v období vzestupu a pádu Olivera Cromwella, známého Lorda protektora, odpůrce monarchie. Na trpkých osudech mladé Heleny a jejích přátel a příbuzných autorka ukazuje nejistotu politických převratů a kořeny války a míru. Mladá sedmnáctiletá Helena zpočátku žije svojí první láskou a blížící se svatbou; vzápětí po ní je však tvrdě konfrontována s realitou nejen vlastního nitra, ale také s bezohledným rámcem doby, který si nelze odmyslet, z něhož nelze sebe sama na žádný způsob vyjmout. Postavení ženy a matky dětí, zbavené majetku, bylo dvojnásob obtížné. Helena však dokáže sobě dostupnými prostředky a nejednou dokonce za pomoci loupeživé bandy a jejího vůdce své místo na slunci vybojovat a udržet. Ani jako žena středního věku a nastávající babička se tato žena, uvyklá boji se strázněmi, nedokáže pokojně usadit ve vlasti, kde ji nemilosrdné události připravily o mladické sny; když je jí nástupcem popraveného krále vrácen majetek, vydává se "do země zaslíbené", "za velkou louži", aby si tam se čtvrtým manželem vybudovala nový život. V 17. století je Anglie zmítána válkou i revolucí. Když Oliver Cromwell, vůdce povstaleckých parlamentářů, odstraní monarchii, dostane se krásná Helena do smrtelného nebezpečí. Její rodina bojovala za krále a ona musí nakonec uprchnout z Anglie. Avšak Cromwellův sen netrvá dlouho. Když se Helena v doprovodu krále vrací zpět, není již nic takové, jaké to bývalo... Charlotte LinkHistorický román ze 17. století. Anglie je zmítána válkou a revolucí...Fontána 2005Kniha, čeština, 320 stranHistorický román ze 17. století. Publikace: KRÁSNÁ HELENA - Link Charlote. Link Charlote. Historický román ze 17.století Publikace: KRÁSNÁ HELENA - Link Charlote.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.