Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Charles Tilly: Politika kolektivního násilí

Knihy

Charles Tilly: Politika kolektivního násilí

Hodnocení: 1x
  • 4

Politika kolektivního násilí - Charles Tilly. Mají takové jevy a události, jako je fotbalové chuligánství, útoky námezdních rolníků na majetek vlastníků půdy, incidenty vyvolané vztekem na silnicích a události z 11. září 2001, nějaké společné znaky? Tato kniha se pokouší – v širokém historickém záběru a s využitím ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Charles Tilly: Politika kolektivního násilí koupíte i tady

Specifikace Charles Tilly: Politika kolektivního násilí

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 115 Kč

Mají takové jevy a události, jako je fotbalové chuligánství, útoky námezdních rolníků na majetek vlastníků půdy, incidenty vyvolané vztekem na silnicích a události z 11. září 2001, nějaké společné zna ... a dál?

Produkt Charles Tilly: Politika kolektivního násilí

Charles Tilly: Politika kolektivního násilí - parametry

Název produktu: Charles Tilly: Politika kolektivního násilí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 115 Kč
Maximální cena: 218 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Politika kolektivního násilí - Charles Tilly. Mají takové jevy a události, jako je fotbalové chuligánství, útoky námezdních rolníků na majetek vlastníků půdy, incidenty vyvolané vztekem na silnicích a události z 11. září 2001, nějaké společné znaky? Tato kniha se pokouší – v širokém historickém záběru a s využitím nejrůznějších pramenů a literatury z mnoha disciplín – nalézt společnou příčinu těchto jevů a událostí v kolektivním násilí.Případy kolektivního násilí se neřídí nějakým univerzálním zákonem, ve všech ale v různých kombinacích a situacích působí podobné příčiny. Kolektivní násilí je v jistých ohledech sice komplikované, proměnlivé a nepředvídatelné, přesto je ale výsledkem podobných příčin, které se v různé době a na různých místech různě kombinují. Pochopíme-li tyto příčiny, jejich kombinace a situaci, v níž působí, pomůže nám to kolektivní násilí a jeho četné podoby vysvětlit.Jak a proč lidé, kteří jsou ve vzájemné interakci, aniž si navzájem otevřeně škodí, náhle přecházejí ke kolektivnímu násilí a pak (někdy stejně náhle) zpět k relativně mírumilovným vztahům?Jak a proč začínají lidé, kteří léta žili se svými kategoriálními rozdíly (a často spolupracovali a uzavírali mezi sebou sňatky), na sebe a na svůj majetek ničivě útočit?Proč různé typy politických režimů (např. demokratický a autoritářský režim) vykazují tak rozdílné úrovně a formy kolektivního násilí?Kniha Politika kolektivního násilí je první prací Charlese Tillyho vydanou v českém překladu. Politika kolektivního násilí - Charles Tilly od nakladatelství SLON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.